Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Debiut aktorski Natalii Siwiec w Orłowie. W repertuarze Sceny Letniej komedie i bajki dla dzieci

10 sierpnia 2015 10:00
w Kultura
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

Debiut aktorski Miss Euro 2012 Natalii Siwiec, znane komedie i przedstawienia dla dzieci zaplanowano od 11 sierpnia na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie. Do 9 sierpnia swoje spektakle prezentował Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, teraz to miejsce we władanie przejmuje Centrum Kultury.

Teatr Miejski zakończył odpowiedzialność za repertuar w Orłowie w niedzielę spektaklem „Piosenka jest dobra na wszystko”, podczas którego 45-lecie pracy artystycznej świętowała aktorka Małgorzata Talarczyk. W „Piosence”, która miała swoją premierę w lipcu, gra jedną z głównych ról.

Centrum Kultury w Gdyni zaplanowało dwie premiery i prezentację swych najlepszych spektakli, m.in. „Mayday. Run For Your Wife” (100. pokaz spektaklu!) w reż. Dariusza Majchrzaka i „Napis” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Na gdyńskiej plaży zaprezentują się studenci warszawskiej Akademii Teatralnej – będzie to „Polowanie na łosia” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza oraz „Parawan” w reż. Andrzeja Strzeleckiego.

Sporo atrakcji czeka najmłodszych. Gdyńską premierą koncertu dla dzieci „Śpiewająca lokomotywa” 11 sierpnia Centrum Kultury rozpocznie działalność w Orłowie. Spektakl złożony jest z wierszy Juliana Tuwima, do których muzykę skomponował Piotra Salaber. Koncert na troje śpiewających aktorów, orkiestrę symfoniczną i śpiewającego dyrygenta gościł już na estradach filharmonii Wrocławskiej, Pomorskiej, Świętokrzyskiej i innych. Tym razem zagości na plaży w Gdyni. Zaśpiewają Aleksandra Lis, Ewa Olszewska i Bogdan Smagacki, zagra orkiestra symfoniczna złożona z trójmiejskich muzyków, a całość poprowadzi kompozytor Piotr Salaber, który wcieli się w rolę śpiewającego dyrygenta. Koncert odbędzie się ze specjalnym udziałem Jerzego Zelnika. Warto dodać, że muzykę do spektaklu nagrano w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna.

Ponadto na Scenie Letniej dzieci zobaczą „Śpiącą Królewnę” w reż. Tomasza Podsiadłego oraz „Małą Syrenkę” w reż. Tomasza Valldal Czarneckiego.

15 sierpnia po raz pierwszy zostanie pokazana klasyczna brytyjska komedia „O co biega?”, w której będzie debiutowała jako aktorka Natalia Siwiec. Modelka wygrała casting do sztuki, którą reżyseruje Tomasz Podsiadły. Zagra mało rozgarniętą, ale wygadaną służącą w domu wielebnego pastora. Spektakl polecamy nie tylko miłośnikom portali plotkarskich, ale przede wszystkim osobom, które chcą spędzić wesoły wieczór. „O co biega?” to czarna komedia omyłek, zabawny tekst i prześmieszne sytuacje. Poza Miss Euro 2012 wystąpią w gdyńskim przedstawieniu m.in. Ewa Błachnio, Cezary Morawski, Michał Zacharek i Anna Zagórska.

 

Scena Letnia mieści się na plaży w Orłowie, wejście nr 17. Dojść można od ul. Świętopełka. Spektakle przygotowane przez Centrum Kultury będą prezentowane od 11 do 22 sierpnia. Bilety kosztują od 20 do 40 zł, więcej informacji na stronie www.ckgdynia.pl

000patronat baner

marz
Tagi: kulturateatr

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

Danuta Stenka i Andrzeja Seweryna siedzących obok siebie w jasnych fotelach podczas gali Festiwalu „Dwa Teatry”. Oboje są odwróceni do siebie profilami, patrzą sobie głęboko w oczy i ciepło się uśmiechają. Danuta Stenka, mająca krótkie, ciemne włosy i ubraną elegancką, czarną kreację bez rękawów, delikatnie trzyma lewą dłoń na policzku Andrzeja Seweryna, a prawą dłonią ściska jego rękę. Andrzej Seweryn – z półdługimi, siwymi włosami, w okularach w ciemnych oprawkach i ciemnej marynarce z poszetką – patrzy na nią z widocznym wzruszeniem. Na pierwszym planie, u dołu kadru, widoczne są bukiety różowych piwonii. Tło jest jednolite, w jasnoniebieskim odcieniu
Kultura

Danuta Stenka i Andrzej Seweryn laureatami Wielkich Nagród 25. Festiwalu „Dwa Teatry”

2026-06-20
Dom artysty ludowego Józefa Chełmowskiego. Pomieszczenie wypełnione kolorowymi, ręcznie malowanymi obrazami o tematyce religijnej i ludowej, zawieszonymi na ścianach i pod sufitem. Wiele obrazów przedstawia postacie świętych, sceny biblijne oraz anioły, a niektóre zawierają napisy w języku polskim, takie jak "Siedem Archaniołów". Na drewnianych półkach widać również rzeźbione figurki aniołów i budzik. Całość wygląda jak domowa galeria sztuki
Reportaż w Radiu Gdańsk

„Siadałyśmy aniołkom na skrzydłach”. Wspomnienia wnuczek o Józefie Chełmowskim

2026-06-14
Mężczyzna w średnim wieku, z krótkimi włosami w kolorze blond, siwiejący, uśmiecha się lekko do kamery. Ma na sobie szarą bluzę zapinaną na zamek z czarnymi wstawkami na ramionach, pod którą widać czerwoną koszulkę. Siedzi przed ścianą z paneli akustycznych, na których widnieje logo "Radio Gdańsk". Na pierwszym planie, w dolnej części obrazu, znajduje się mikrofon. To Grzegorz Gurłacz w studiu Radia Gdańsk w Słupsku
Studio Słupsk

Najbliższe wydarzenia kulturalne w Damnicy. „Stawiamy na integrację lokalnej społeczności”

2026-06-12
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.