Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Hokejowa ekstraliga w Gdańsku. Jest deklaracja zarządu Stoczniowca

6 kwietnia 2016 15:03
w Sport
A A

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 wystartują w przyszłym sezonie ekstraklasy. Podczas konferencji prasowej, zarząd gdańskiego klubu zadeklarował, że będzie ubiegał się o licencje w hokejowej centrali. Gdański klub, warunki licencyjne, musi spełnić do sierpnia. W tym przypadku konieczne jest założenie spółki akcyjnej, a także zgromadzenie odpowiednich środków na poziomie 2 milionów złotych. – Budżet jest teraz na takim poziomie, że pozwolił nam podjąć decyzję o starcie w rozgrywkach ekstraligi. To jest bardzo poważna operacja. Klub staję się profesjonalny i będzie miał pod sobą 30 osób na kontraktach i będzie brał za nich pełną odpowiedzialność. Zawodnicy będą musieli rzucić swoją dotychczasową pracę i zająć się tylko grą w hokeja, mówi prezes MH Automatyki Stoczniowca 2014 – Bartosz Purzyński

Władze gdańskiej drużyny podkreślają, że każdy z zawodników, którzy występowali w Stoczniowcu w zeszłym sezonie, dostanie szanse zaprezentowania umiejętności przed nowym trenerem. – Obecnie negocjujemy warunki kontraktu z pięcioma trenerami. Wybraliśmy kierunek zagraniczny. Najprawdopodobniej będzie to trener ze Szwecji bądź Kanady. Wszystko okaże się w najbliższych tygodniach, mówi wiceprezes zarządu Stoczniowca 2014 – Arkadiusz Bruliński.

Ważne kontrakty z klubem ma obecnie 25 zawodników. Klub planuje wzmocnić się piątką zawodników. – Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej gdańszczan grało w naszym klubie. Obecnie 25 zawodników ma kontrakty do końca kwietnia. Treningi zaczynamy już po majówce i wtedy wszyscy są zaproszeni do tego, żeby się pokazać. Jeżeli ktoś jest gotowy na grę w ekstraklasie, to może pokazać się przed nowym trenerem. Architektów awansu do PHL nie będziemy odstawiać na boczny tor, dodał wiceprezes zarządu Stoczniowca 2014 – Michał Śmigielski.

Wojciech Luściński
Tagi: hokej

REKLAMA

NAJNOWSZE

Uroczystość na nabrzeżu przy okręcie ORP „Błyskawica” (widoczny numer burtowy H34) w Gdyni. Po lewej stronie i na pierwszym planie stoi tyłem grupa oficerów Marynarki Wojennej w ciemnych mundurach i białych czapkach garnizonowych. W tle, nad pokładem okrętu, unosi się biały dym po wystrzale z salutu armatniego. Po prawej stronie widać salutujących żołnierzy oraz obserwujących wydarzenie cywilów, z których jeden fotografuje uroczystość nadania promocji oficerskich
Trójmiasto

Promocje oficerskie 78 absolwentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni [ZDJĘCIA]

Promocje na pierwszy stopień oficerski odebrało 78 absolwentów...

k.pius
27 czerwca 2026 - 17:01
Grupa uśmiechniętych wolontariuszy fundacji „Zupa na Monciaku” pozuje do wspólnego zdjęcia w słoneczny, letni dzień. W kadrze znajduje się około dziesięciu osób – kobiet i mężczyzn w różnym wieku, ubranych w luźne, codzienne stroje. W lewym dolnym rogu widoczny jest niebieski mikrofon z logo „Radio Gdańsk”. W tle widać zielony teren trawiasty, barierki ochronne oraz elementy infrastruktury drogowej pod bezchmurnym, błękitnym niebem, co sugeruje przygotowania do podróży na świeżym powietrzu
Trójmiasto

40. konwój z pomocą humanitarną na Ukrainę wyruszył z Gdańska

Konwój zorganizowany przez Fundację Zupa na Monciaku to...

Piotr Puchalski
27 czerwca 2026 - 16:13
Miejsce wypadku drogowego wielu na Kaszubach. Na drodze stoi niebieski samochód z rozbitym przodem, obok którego stoi policjant. Na trawiastym poboczu po prawej stronie leży przewrócony motocykl. W tle widać zieleń i zaparkowane auto
Kaszuby

Wypadek w Wielu. Trzy osoby ranne, w tym dwoje dzieci

Trzy osoby, w tym małe dzieci, zostały ranne...

k.pius
27 czerwca 2026 - 15:41

ZOBACZ TAKŻE

Zawodnicy Fudeko GAS Gdańsk w meczu z drużyną Opole United i  Arkadiusz Bruliński, rzecznik gdańskiego zespołu (fot. Fudeko GAS Gdańsk/Małgorzata Kamińska / Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

GAS Fudeko gra na wygnaniu, ale chce awansu. Arkadiusz Bruliński: „Potrzebne minimum to 3 mln zł”

2026-01-13
fot. Paweł Kątnik
Sport

Legenda hokeja o normalności w gdańskich klubach: „Kiedyś to się spełni”

2025-12-29
Szymon Marzec (Fot. Radio Gdańsk/Martyna Krawcewicz)
Jestem z Pomorza

Szymon Marzec spełnił obietnicę i wrócił „do domu”. Hokeista opowiada o swojej karierze

2025-10-21
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.