Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Osiem ambulansów i dwa motocykle. Nowy sprzęt w szpitalach na Pomorzu [KTO DOSTANIE?]

29 października 2016 11:41
w Wiadomości
A A

Pojazdy z wyposażeniem trafią do stacji pogotowia ratunkowego i szpitali na Pomorzu. Przekazane zostaną ratownikom z Gdańska, Słupska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa i Pucka.

Za pojazdy zapłaci Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Na zakup pojazdów przekazane będzie ponad 4 i pół miliona złotych – informuje lekarz wojewódzki dr Jerzy Karpiński.

– Zapadła decyzja, aby zwiększyć bazę karetek pogotowia ratunkowego w woj. pomorskim. Będzie też więcej motocykli ratunkowych, które zostaną wprowadzone do użytku, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Ratownik na motocyklu łatwiej może pokonać korki, wjechać nawet na plażę. Jest na miejscu przed załogą karetki i udziela pomocy do czasu jej przyjazdu – dodaje dr Karpiński.

WIĘKSZE UPRAWNIENIA, SZYBSZE DECYZJE

Lekarz wojewódzki tłumaczy, że od pewnego czasu wojewoda pomorski odpowiada za ratownictwo medyczne na terenie Pomorza, stąd te zakupy. – Rola wojewody wkrótce ulegnie jeszcze większemu wzmocnieniu. W przyszłym roku, co zapowiada resort zdrowia, wojewodowie będą osobami zatrudniającymi ratowników medycznych i lekarzy pracujących w systemie ratownictwa. Ta zmiana umożliwi jednoosobową, natychmiastową decyzyjność, a to będzie mieć pozytywne skutki i gwarantować pacjentom bezpieczeństwo – mówi lekarz wojewódzki.

KARETKI OD WOJEWODY

Sześć karetek trafi do placówek będących w nadzorze marszałka województwa. – To dobry ruch inwestycyjny – ocenia Paweł Orłowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia. – Po dwa ambulanse dostaną szpitale w Wejherowie i Słupsku oraz stacja pogotowia w Gdańsku. Bardzo się cieszymy bo to karetki z pełnym wyposażeniem, każda warta ponad 530 tysięcy złotych. To kolejny ruch, który wzmacnia bezpieczeństwo pacjentów – ocenia Paweł Orłowski.

Ambulans trafi też do Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni i szpitala w Pucku. Pucka placówka będzie dysponować także motocyklem ratunkowym. Podobny sprzęt zostanie przekazany też Miejskiej Stacji Pogotowia w Sopocie.

KTO I CO DOSTANIE?

SP ZOZ Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku – 2 ambulanse
Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku – 2 ambulanse
Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy Sp. z o.o. w Wejherowie – 2 ambulanse
Szpital Pucki sp. z o.o. – 1 ambulans i 1 motocykl ratunkowy
Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni SP ZOZ – 1 ambulans
SP ZZOZ Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie – 1 motocykl ratunkowy 

 

Joanna Matuszewska/mmt
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl

Tagi: ratownictwozdrowie

REKLAMA

NAJNOWSZE

Arkadiusz Marchewka przemawiający podczas kongresu Polskie Porty 2030
Trójmiasto

Wiceminister Marchewka: „W piątek ważna umowa kolejowa dla Portu Gdańsk”

W najbliższy piątek podpisana zostanie umowa na budowę...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 12:26
Były Urząd Morski w Słupsku, obecnie oddział Urzędu Morskiego w Szczecinie (Fot. Google Street View)
Słupsk

Opóźnia się reaktywacja Urzędu Morskiego w Słupsku

Najwcześniej 1 sierpnia tego roku zostanie reaktywowany Urząd...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 11:52
Mężczyzna niosący broń
Trójmiasto

Zakaz noszenia broni i wyrobów pirotechnicznych w Gdańsku

Od 24 do 26 czerwca na terenie Gdańska...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 11:14

ZOBACZ TAKŻE

Bieg po Nowe Życie ulicami Gdańska (Fot. materiały prasowe)
Trójmiasto

Bieg po Nowe Życie wraca do Gdańska. Razem dla transplantacji i świadomego dawstwa narządów

2026-06-11
Nowy rezonans magnetyczny w słupskim Szpitalu Wojewódzkim
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)
Słupsk

Nowoczesny rezonans magnetyczny będzie wkrótce dostępny dla pacjentów słupskiego szpitala

2026-06-10
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych
Trójmiasto

Bezpłatne badania profilaktyczne w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.