Uczestnicy przemaszerowali już pod pomnik Jana III Sobieskiego. Jest radośnie i bało-czerwono. Mimo kapryśnej pogody gdańszczanie dopisali. Jest bardzo dużo młodzieży, dzieci, osób starszych, a także organizacje, stowarzyszenia i samorządowcy. Największe wrażenie, jak co roku, robią rekonstruktorzy w replikach mundurów.
– Parada Niepodległości jest wielka, radosna, pokojowa i otwarta dla wszystkich, a nie zwrócona przeciwko komuś. To bardzo ważne, że w Gdańsku świętujemy w taki radosny, nowoczesny i pokojowy sposób – mówił Lech Parell ze stowarzyszenia SUM Gdańska.
A już za chwilę na Targu Węglowym rozpocznie się patriotyczny festyn.







