Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

„Dziura wstydu” w hali Olivia. Mecz Polaków przerwany na początku trzeciej tercji. Austria i Norwegia też nie zagrały

9 listopada 2018 20:50
w Sport
A A

Organizacyjna kompromitacja w pierwszym dniu towarzyskiego turnieju hokejowego Euro Ice Hockey Challange w Gdańsku. Mecz Polska- Dania został przerwany na początku trzeciej tercji. Powód był banalny. W tafli lodu powstała dziura, na skutek odklejającej się reklamy. Nie odbył się także mecz Norwegii i Austrii. Po pierwszej tercji spod tafli zaczęły odklejać się czerwone linie.
Pierwsze spotkanie, w którym Polska grała z Danią zostało przerwane w 43. minucie z powodu uszkodzenia tafli. W tym momencie Polacy prowadzili 1:0, a jedyną bramkę w 13. minucie zdobył Dominik Pas. Jeżeli chodzi o względy stricte sportowe to biało-czerwoni rozgrywali naprawdę dobre spotkanie. Było zaangażowanie, taktyczna mądrość i walka o każdy centymetr tafli… która w najmniej oczekiwanym momencie odmówiła posłuszeństwa.

WINNA REKLAMA, KIBICE CZEKALI PRAWIE GODZINĘ

Niestety kibice ponad godzinę musieli czekać na jakiekolwiek decyzję dotyczące wznowienia spotkania. Służby techniczne starały się naprawić zepsuty fragment lodowiska, ale mozolne próby nie przyniosły efektu. Po oderwaniu kawałka niesfornej reklamy sędziowie postanowili przerwać mecz. Kibice decyzję arbitrów i próby naprawienia tafli skomentowali głośnymi gwizdami.

DLA GDAŃSKICH HOKEISTÓW TO CODZIENNOŚĆ

Na co dzień grający w gdańskim klubie MH Automatyka, dzisiaj w barwach reprezentacji Szymon Marzec podkreśla, że problemy z taflą lodu w hali Olivia to codzienność. – Na treningach, czy meczach ligowych często zdarzają się takie problemy. My zawodnicy nie mamy na to wpływu. Szkoda jest tylko kibiców, którzy musieli czekać na decyzję, mówi napastnik.

CZERWONE LINIE TEŻ SIĘ ODKLEIŁY

Do skutku nie doszło także spotkanie Norwegii i Austrii. Początkowo miało się ono rozpocząć o godz. 14:00. Musiało zostać przełożone, gdyż większość sprzętu Austriaków nie doleciała do Gdańska. Gdy już udało się skompletować sprzęt i rozpocząć mecz, sędziowie przerwali go po pierwszej tercji. Powód? Podobnie jak reklama w meczu Polski z Danią, tutaj spod tafli zaczęły wyłaniać się czerwone linie.

KOMPROMITACJA?

Na początku przypuszczano, że te mecze dokończone zostaną w sobotę, ale ostatecznie uznano te spotkania za nierozegrane. Polska i Austria znalazły jednak w nieznacznie uprzywilejowanej sytuacji, bo w przypadku równego bilansu ze swoimi piątkowymi rywalami, zajmą one w klasyfikacji końcowej wyższą lokatę. Pozostałe mecze gdańskiego turnieju mają się odbyć zgodnie z harmonogramem. Dzisiaj o 14 Dania zmierzy się z Austrią, a o 17.30 Polska z Norwegią.

lus
Tagi: hokejreprezentacja Polski

REKLAMA

NAJNOWSZE

Dar Młodzieży cumuje w cumuje w Norfolk. Jednostkę odwiedza amerykańska Polonia
Wiadomości

Amerykańska Polonia odwiedza Dar Młodzieży. Ostatnie dni żaglowca w Norfolk [ZDJĘCIA]

Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, cumuje od...

a.maszota
21 czerwca 2026 - 22:47
Na zdjęciu dentysta sprawdza uzębienie dziecka
Kaszuby

Darmowy dentysta dla uczniów chojnickich podstawówek

Od 1 września uczniowie wszystkich szkół podstawowych w...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 20:17
Eliza Zeidler
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Gość: Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 19:33

ZOBACZ TAKŻE

(fot. Radio Gdańsk/Piotr Puchalski)
Facet na luzie

Doprowadził reprezentację do ćwierćfinałów MŚ… i został bez kontraktu. Czesław Michniewicz na luzie

2026-05-03
Pierwszy od lewej - Piotr Zeszutek. Zawodnicy reprezentacji Polski cieszą się po wygranym meczu Rugby Europe Trophy ze Szwecją. Gdynia, 11.04.2026 r. (fot. PAP/Adam Warżawa)
Sport

Zeszutek kończy karierę, Polska awansuje! Wracamy do Rugby Europe Championship

2026-04-11
fot. PAP/Leszek Szymański/ Radio Gdańsk Adrian Kasprzycki
Sport

Jak zagrają Albańczycy z Polską. Analityk: Spodziewam się zamkniętego meczu

2026-03-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.