Wstrzymano przyjęcia na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni, wymagające diagnostyki w Pracowni Diagnostyki Obrazowej. – Walczymy o godziwą pensję. Zarabiamy najniższą krajową i walczymy o coś więcej – tłumaczy powód jedna z pracownic szpitala.
O sytuacji informuje spółka zarządzana przez samorząd województwa – Szpitale Pomorskie. Wstępnie SOR ma być nieczynny do 7:00.
– Zarabiamy najniższą krajową i walczymy o coś więcej. Większość koleżanek z pracowni ma ukończone studia magisterskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na tę chwilę pięć osób wypowiedziało umowy – mówi Radiu Gdańsk jednak z pracownic Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.
Czekamy na stanowisko władz Szpitali Pomorskich.
Maciej Naskręt/pOr







