Kolibki przekazywane z rąk do rąk, czyli jak to się stało, że król dostał je w prezencie?
Kolibki miały wielu właścicieli. Jak to się stało, że trafiły w ręce królewskie? I skąd wziął się kościół na wysepce?
Kolibki miały wielu właścicieli. Jak to się stało, że trafiły w ręce królewskie? I skąd wziął się kościół na wysepce?
Najstarsze zdjęcia Gdańska i gdańszczan oglądać można na wystawie „Pionierzy gdańskiej fotografii” w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Osobą, która zainspirowała Muzeum Historyczne Miasta Gdańska do stworzenia wystawy jest Ireneusz Dunajski, kolekcjoner i badacz historii fotografii. To on właśnie oprowadza nas po ekspozycji.
Wprowadzenie euro poskutkowało niezadowoleniem Litwinów z cen artykułów spożywczych, które zaczęły tam obowiązywać.
– Szwoch i Formella to była kropka nad „i”. Składowych sukcesu jest wiele. Trafiony był także transfer Kakoko. Teraz czas na kolejne ruchy – mówił w Radiu Gdańsk Michał Globisz – doradca prezesa i członek Rady Nadzorczej Arki Gdynia.
– Europejskie puchary to wyzwanie, prestiż, coś wspaniałego. Po zwycięstwach w Lubinie i z Pogonią nasze apetyty wzrosły, ale każdy chce pokazać się w Europie – mówił na antenie Radia Gdańsk Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk.
W audycji Sami Sobie o Fundacji z Pompą, której celem jest wspieranie Oddziału Hematologii Dziecięcej Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jego małych podopiecznych oraz ich rodzin.
Co to geocaching? To zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Niektórzy mówią, że to takie współczesne podchody. Rozmawiamy o geocachingu i szukamy jednego punktu na większej ścieżce nazwanej „Tajemnice Oliwy” – ten punkt nosi nazwę „Kondor w UFO”