Ewa Liegman oswaja ludzi ze śmiercią
Bohaterka audycji „Jestem z Pomorza” bardzo lubi samurajów. Między innymi dlatego, że mieli ciekawe i ważne zasady życiowe. Według nich na przykład większą hańbą było nie stanąć do walki niż zginąć podczas niej.
Bohaterka audycji „Jestem z Pomorza” bardzo lubi samurajów. Między innymi dlatego, że mieli ciekawe i ważne zasady życiowe. Według nich na przykład większą hańbą było nie stanąć do walki niż zginąć podczas niej.
Pielęgniarki to osoby, które są najbliżej pacjenta. Czy pielęgniarstwo już można nazwać zawodem, czy wciąż jest ono misją? O tym opowiadała prof. dr hab. Wioletta Mędrzycka-Dąbrowska, kierowniczka Zakładu Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant województwa pomorskiego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. W audycji „Radiowo-Naukowo” rozmawiała z nią Joanna Matuszewska.
Ireneusz Karaśkiewicz, dyrektor biura Związku Pracodawców Forum Okrętowe oraz Jakub Budzyński, prezes Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej byli gośćmi audycji „Ludzie i Pieniądze”. Rozmawiała z nimi Iwona Wysocka.
Prokuratura prowadzi czynności wyjaśniające, ale my wolimy myśleć o przyszłości – tak o rozliczeniach poprzednich władz funduszu mówił na antenie Radia Gdańsk Łukasz Tamkun, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasz gość przybliżył też zasady programów „Czyste powietrze” i „Ciepłe mieszkanie”. Rozmowę prowadził Kuba Kaługa.
Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce mówił: „Prezydent Trump jest przyjacielem Polski i Polaków. Jeżeli wygra, jego zainteresowanie naszym krajem jest bardzo wyraźne”. Ciężko mówić teraz o czymkolwiek innym, niż o wynikach wyborów za oceanem. Ten temat poruszony został także w audycji „Strefa Komentarzy”.
Wszyscy żyjemy tym, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych – Amerykanie wybierają prezydenta. W naszym studiu gościliśmy dr. Grzegorza Welizarowicza, amerykanistę z instytutu anglistyki i amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Rozmawiała z nim Ewelina Potocka
Czy da się samym głosem i jego intonacją wyrazić swój sprzeciw i określić jasne granice? W jaki sposób mówić, by to samo zdanie, tylko za pomocą głosu, brzmiało zupełnie inaczej?