Nowe otwarcie – pod takim hasłem rozpocznie 1 września pracę na stanowisku dyrektora Teatru Miniatura w Gdańsku Celina Zboromirska-Bieńczak. Obecnie jest wicedyrektorką. W audycji „Dobry wieczór z kulturą” zdradziła, że jej dotychczasowy szef Michał Derlatka obejmie jej obecne stanowisko.
Teatr Miniatura ma nadal być sceną, której repertuar będzie kierowany do dzieci i młodszej młodzieży. Latem aktorki i aktorzy nie będą grać w swej siedzibie. Spektakle będzie można oglądać w różnych miejscach w Gdańsku, część bezpłatnie.
Posłuchaj rozmowy Marzeny Bakowskiej z Celiną Zboromirską-Bieńczak:
mk








