W wielu miastach zakończył się już proces rekrutacji do szkół średnich. W tym roku temat budzi spore emocje, ponieważ do szkół idą równocześnie dwa roczniki – ostatni gimnazjum i pierwszy raz absolwenci ósmej klasy. Czy dla wszystkich uczniów znajdą się miejsca? Pytaliśmy o to Małgorzatę Bielang – Pomorskiego Wicekuratora Oświaty. Rozmowę prowadziła Beata Gwoździewicz. – Rzeczywiście w tym roku szkolnym w województwie pomorskim, tak jak i w innych, znacznie większa liczba absolwentów ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum. To ponad 48 tysięcy młodych ludzi. W ubiegłym roku była to mniej więcej o połowę mniejsza liczba – przyznała Małgorzata Bielang.
Sopot uruchamia darmowy parking przy Ergo Arenie. Na plażę dojedziesz eko-busem
Od poniedziałku, 29 czerwca, w Sopocie czynny będzie...







