Algieria rozbija Koreę i cały czas pozostaje w walce o fazę pucharową

Algieria pewnie pokonuję Koreę Południową i cały czas zachowuję szansę na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Brazylii. „Lisy Pustyni” po pierwszej połowie prowadziły 3:0. Ostatecznie wygrały 4:2
Algieria, po pechowej porażce w swoim pierwszym spotkaniu z Belgią chciała udowodnić, że nie przez przypadek znalazła się na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Od początku spotkania, to właśnie piłkarze z Afryki stwarzali sobie groźniejsze sytuację. Azjaci cofnięci do głębokiej defensywy nie potrafili przenieść ciężaru gry pod bramkę Algierii. W 26. minucie „Lisy Pustyni” wyszły na prowadzenie za sprawą gola Islama Slimaniego, który wykorzystał nieporadność azjatyckich obrońców.

Algieria szybko podwyższyła prowadzenie. 2. minuty później duży błąd popełnił bramkarz Korei, który nie potrzebnie wychodził do piłki zagrywanej z rzutu rożnego. Pomyłkę bramkarza skrzętnie wykorzystał Rafik Halliche, który doszedł do pozycji strzeleckiej i podwyższył wynik meczu. To nie był koniec szturmu na bramkę strzeżoną przez Sung-Ryong Junga. W 38. minucie „Lisy Pustyni” prowadziły już 3:0. Piłkarze z Afryki znowu wykorzystali niepewność obrońców Korei. Długie podanie w polu karnym przyjął strzelec pierwszej bramki Slimani i nie zastanawiając się długo odegrał do niepilnowanego Abdelmoumene Djabou. Ten strzałem z pierwszej piłki dobił bezradnych i wyraźnie zdezorientowanych piłkarzy Korei Południowej.

Na początku drugiej połowy, to Korea doszła do głosu, czego skutkiem była bramka kontaktowa strzelona w 50. minucie meczu. Jednak piłkarze z Afryki kontrolowali przebieg meczu. W 62. minucie po raz kolejny dobili Azjatów. Swojej sytuacji nie zmarnował Yacine Brahimi, który płaskim strzałem, pomiędzy nogami bramkarza, zapewnił bezpieczną przewagę swojej reprezentacji. Korea odpowiedziała jeszcze jednym trafieniem z 72. minuty, lecz przewaga, którą wyrobiły sobie „Lisy Pustyni” wystarczyła, aby wygrać, to spotkanie. Algieria po doskonałym spotkaniu zachowuję szansę na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Swiata w Brazylii. Rozstrzygający może okazać się mecz z Rosją i korzystny rezultat spotkania Korei Południowej z Belgią.