„Czerwone Diabły” w fazie pucharowej Mistrzostw Świata. Zwycięstwo zapewnili sobie 2. minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego

Określana „czarnym koniem” Mistrzostw Świata w Brazylii Belgia zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. „Czerwone Diabły” w ostatnich sekundach meczu wygrały z Rosją 1:0. W mecz lepiej weszły „Czerwone Diabły”, które jednak swojej przewagi nie potrafiły przełożyć na sytuację pod bramka naszych wschodnich sąsiadów. Rosjanie zaś konsekwentnie rozbijali ataki Belgów, skupiając swoje siły głównie na defensywie.

Rosjanie pod koniec pierwszej połowie mogli objąć nawet prowadzenie lecz ich strzały minimalnie mijały bramkę Thibaut Courtoisa. Gdy wydawało się, że mecz skończy się bezbramkowym remisem w 88. minucie rezerwowy Divock Origi strzałem z 8. metra zapewnił Belgom zwycięstwo w tym spotkaniu. Belgia dzięki wygranej nad Rosją zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.