Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Aleksandra Dulkiewicz po zakończeniu wyborów: „Najważniejsze, żebyśmy tworzyli wspólnotę”

3 marca 2019 20:13
w Relacje_archiwum
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

Na początek przemówienia Aleksandra Dulkiewicz dziękowała wszystkim. – Przede wszystkim chcę podziękować gdańszczanom, którzy zmobilizowali własne rodziny i przyjaciół, by zebrać 25 tysięcy podpisów. Dziękuję za wszystkie wyrazy solidarności i wsparcia, które otrzymuję od was codziennie, gdy chodzę po ulicach Gdańska i czytając wiadomości. Dziękuję liderom i bohaterom opozycji demokratycznej lat 70. i 80., którzy bez wahania mnie poparli. Dziękuję niezastąpionym członkom KWW Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz w osobie Piotra Grzelaka i Marka Bonisławskiego. Bardzo dziękuję wam wszystkim za gigantyczną pracę, jaką wykonaliście dla naszej gdańskiej wspólnoty. Dziękuję bliskim zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza za wsparcie na każdym kroku kampanii wyborczej. Dziękuję moim najbliższym: mojej Zosi, mojej siostrze, ale także dziękuję tacie, który już od kilkunastu lat strzeże nas z góry. Bez was nie dałabym rady – wyliczała.

– Siedem tygodni temu o tej porze czekaliśmy w szpitalu na wieści o stanie zdrowia Pawła Adamowicza. Chyba nikt nie spodziewał się, jaki może być bieg tych wypadków. Wciąż trudno uwierzyć w to, co się stało. Panie prezydencie, szefie, drogi Pawle, ciekawe, czy ucieszy cię dzisiejsza frekwencja. Proszę, uczcijmy pamięć tego, co stawiał nam ambitne cele i prowadził do realizacji. Uczcijmy nie minutą ciszy, tylko gromkimi oklaskami – mówi kandydatka. W tym momencie na sali rozległy się długie oklaski ku czci Pawła Adamowicza.

Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment
 

– Pawle, usłysz w niebie oklaski, bo ci się po prostu należą – za życie i śmierć. Ale śmierć, która dała nam wielką nadzieję. Drogie gdańszczanki i drodzy gdańszczanie. Głos oddany na moja kandydaturę to głos oddany na konkretną wizję Gdańska. Nie jestem drugim Pawłem Adamowiczem, ale obiecuję kontynuować jego misję. Co dalej? Remont Traktu Konnego, kolejne baseny, żłobki i przedszkola, punktualna komunikacja miejska. To wszystko jest bardzo ważne. Ale najważniejsze jest to, żebyśmy tworzyli wspólnotę. Bo miasto to ludzie. Ludzie, którzy widzą drugiego człowieka. Tylko tacy ludzie mogą stworzyć nowoczesne, rozwijające się miasto. Miasto z duszą. Ja marzę o takim mieście i wiem, że wielu z państwa również – mówi Aleksandra Dulkiewicz. 

Wspomina też o zaplanowanym święcie, które ma się odbyć 4 czerwca w Gdańsku.  Będziemy świętować rocznicę, z której musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Ale wyciągnijmy je już dzisiaj. Nie mam złudzeń, że to będzie łatwe czy proste, bo jesteśmy głęboko podzieleni. Ale tym bardziej wierzę, że taka zgoda jest nam potrzebna. Polska to suma małych ojczyzn, naszych podwórek i dzielnic. Inne życie jest możliwe. Zmiana zaczyna się w każdym z nas. Po tym, co razem zrobiliśmy w Gdańsku, nie pozwólmy, żeby ta energia się zmarnowała. Wszystko dla Gdańska, Gdańsk dla wszystkich. Dziękuję – zakończyła. 
 
sztab dulkiewicz3Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment
Tagi: Aleksandra Dulkiewicz

REKLAMA

NAJNOWSZE

Parada Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku ulicami miasta
Trójmiasto

Dźwięczna parada przeszła ulicami miasta. 80 lat Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu świętuje jubileusz...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 09:22
(fot. Radio Gdańsk/Beata Jeziorska)
Powiśle

Trzeci dzień rejsu Radia Gdańsk z Wodami Polskimi. Poznajemy tajniki budowli hydrotechnicznych

Z Błotnika w gminie Cedry Wielkie, przez Sobieszewo,...

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 08:51
Mariola Zmudzińska
Kaszuby

Burmistrz Żukowa Mariola Zmudzińska bez wotum zaufania

Burmistrz Żukowa Mariola Zmudzińska nie otrzymała wotum zaufania....

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 08:14

ZOBACZ TAKŻE

remont Gdańsk
Trójmiasto

„Zabawa w duże klocki” w Gdańsku. Remont Huciska z użyciem elementów prefabrykowanych

2026-06-19
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w czasie sesji Rady Miasta Gdańska, 18.06.2026 r. (fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl)
Trójmiasto

Aleksandra Dulkiewicz z wotum zaufania i absolutorium. W tle protest rad dzielnic

2026-06-18
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Trwa absolutoryjna sesja rady miasta. Władze Gdańska podsumowują rok 2025

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.