Lechia lepsza od Legii drugi raz

Sześć punktów zdobyła Lechia Gdańsk w dwumeczu z Legią Warszawa. Po zwycięstwie w stolicy biało-zieloni pokonali mistrzów Polski także na PGE Arenie 2-0.

Relacja Włodzimierza Machnikowskiego:

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 2:0 (1:0).Bramki: 1:0 Daisuke Matsui (37-karny), 2:0 Daisuke Matsui (71-karny).

Żółta kartka – Lechia Gdańsk: Piotr Grzelczak, Maciej Kostrzewa, Rafał Janicki, Piotr Wiśniewski. Legia Warszawa: Dossa Junior, Bartosz Bereszyński, Dominik Furman. Czerwona kartka za drugą żółtą – Legia Warszawa: Bartosz Bereszyński (83). Czerwona kartka – Legia Warszawa: Jakub Wawrzyniak (35-faul).
Widzów 10 802.

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Christopher Oualembo, Sebastian Madera, Rafał Janicki, Adam Pazio – Przemysław Frankowski, Maciej Kostrzewa, Wojciech Zyska (64. Krzysztof Bąk), Daisuke Matsui (88. Paweł Buzała), Piotr Wiśniewski – Piotr Grzelczak (74. Patryk Tuszyński).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Dossa Junior, Jakub Wawrzyniak – Michał Kucharczyk, Ivica Vrdoljak (40. Dominik Furman), Tomasz Jodłowiec, Miroslav Radovic (87. Łukasz Broź), Henrik Ojamaa – Patryk Mikita (41. Tomasz Brzyski).

W 10 minucie sędzie przerwał mecz na 5 minut z powodu fajerwerkowego pojedynku. Najpierw race odpalili kibice przyjezdni, a potem przebili ich gospodarze.