Piłkarze Lechii wygrali pierwszy sparing w Grodzisku

Pomorskie drużyny szlifują formę przed piłkarską wiosną. Lechia Gdańsk po porażce z Widzewem Łódż odniosła dziś pierwsze zwycięstwo na obozie przygotowawczym w Grodzisku Wielkopolskim. Białozieloni dzięki bramkom Patryka Tuszyńskiego, Łukasza Kacprzyckiego i Pawła Buzały pokonali 3-0 pierwszoligowy Dolcan Dąbki, w którym testy przejdzie były obrońca Arki Gdynia Bartosz Brodziński.

Lechia (pierwsza połowa):Małkowski – Oualembo, Janicki, K.Bąk, Pazio – Dawidowicz, Kostrzewa – Kacprzycki, P.Wiśniewski, Grzelczak – Tuszyński. Druga połowa: Rosa – Deleu, Madera, Kamiński, Garbacik – Pietrowski, Powszuk – Łazaj, Kugiel, Buzała – Duda.

Jak dowiedział się portal trojmiasto.pl pierwszym zagranicznym wzmocnieniem Lechii może być 23-letni stoper Benfiki Lizbona Roderick Jefferson Goncalves Miranda, który ostatnio grał na wypożyczeniu w Rio Ave. Lechia jest zainteresowana także niespełna 18-letnim utalentowanym defensorem Wisły Kraków Pawłem Stolarskim, którego obserwuje Juventus Turyn.

Beniaminek zaplecza ekstraklasy Chojniczanka Chojnice w Pobierowie nieoczekiwanie wysoko 4-1 wygrał z Pogonią Szczecin. Drugoligowy Gryf Wejherowo w Cetniewie przegrał 1-3 z Jagiellonią Białystok.