Gedania zwycięska w meczu na szczycie V ligi

Gedania Gdańsk wygrała w derbach Trójmiasta z Jaguarem Gdańsk 4:1. Tym samym oba zespoły zrównały się zdobyczami punktowymi i samotnie przewodzą w tabeli V ligi.
Od początku spotkania wyraźnie zarysowała się przewaga Gedanii, która większość akcji tworzyła lewą stroną boiska. W poczynaniach obu zespołów widać było nerwowość, co było spowodowane nie tylko atmosferą derbowego spotkania, ale również boiskiem, które nie pozwalało na zbyt wiele zawodnikom obu zespołów.

W 14 minucie po dobrej akcji lewą stroną boiska i precyzyjnym dośrodkowaniu w pole karne, Gedania objęła prowadzenie po strzale Rafała Bujnowskiego. Po tym golu wyraźnie zarysowała się przewaga Gedanii, która w 24 minucie podwyższyła wynik meczu na 2:0. Znowu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła tym razem kapitan Dawid Domjan, wykończył akcję precyzyjnym strzałem i podwyższył wynik spotkania.

Wyraźnie zbici z tropu piłkarze Jaguara stracili kontrole nad przebiegiem spotkania. Skrzętnie wykorzystała to Gedania, która jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy zdołała podwyższyć na 3:0 za sprawą pozyskanego przed sezonem Pawła Pianki. Po pierwszej połowie Gedania prowadziła z Jaguarem 3:0.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejął Jaguar. Efektem tego była bramka kontaktowa Emila Ćwieka na 1:3. Po strzeleniu gola przez Jaguara gra się wyrównała. W 80 minucie wynik spotkania precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego ustalił Mateusz Topolski. Gedania ostatecznie wygrała 4:1. W tej samej kolejce MKS Władysławowo zremisowało bezbramkowo ze Stolemem Gniewino, co spowodowało że Gedania i Jaguar są na szczycie tabeli V ligi.