Koszykarze Trefla Sopot w półfinale Mistrzostw Polski

Koszykarze Trefla Sopot awansowali do półfinału Tauron Basket Ligi. W decydującym spotkaniu pokonali Energa Czarnych Słupsk 75:74 (20:27, 16:18, 12:16, 27:13) i zakończyli rywalizację play off wynikiem 3:2.
Jeszcze w połowie ostatniej kwarty słupszczanie niesieni dopingiem ponad pięciuset kibiców prowadzili różnicą 15 pkt. Sygnał do natarcia dał Adam Waczyński, który fatalnie wszedł w mecz większość pierwszej połowy spędzając na ławce rezerwowych. „Trójką” przebudził drużynę, która stanęła w obronie i nareszcie zaczęła trafiać. Najlepszy strzelec gospodarzy sumie zdobył 18 pkt. Ważną akcję 2+1 wykonał w tym fragmencie Michał Michalak. Ciężar walki pod koszem wziął na siebie Paweł Leończyk, który zaliczył double-double, osiągając 13 pkt. i 11 zbiórek. 25 sekund przed końcową syreną Czarni przegrywali jednym punktem, ale posiadali piłkę. Roderick Trice nie zdołał jednak zdobyć punktów na wagę awansu do półfinału.

W półfinale Trefl Sopot zmierzy się ze Stelmetem Zielona Góra, a PGE Turów Zgorzelec zagra z Rosą Radom. Pierwsze mecze odbędą się kolejno 15 i 16 maja.