Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Arka zwycięska, lecz osłabiona

21 maja 2014 18:45
w Sport
A A

Kontuzja Mateusza Szwocha i Pawła Wojowskiego przyćmiła zwycięstwo Arki nad Puszczą Niepołomice. Po dramatycznej pogoni za przeciwnikiem żółto-niebiescy wygrali 3:2
Początek meczu należał do Arkowców. Już w 4. minucie żółto-niebiescy mogli objąć prowadzenie. Dobrego podania Adriana Budki nie wykorzystał wchodzący w pole karne Michał Szubert, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Andrzejem Sobieszczykiem. Pierwsza połowa nie porywała dynamizmem. W 21. minucie kolejną okazję stworzyli sobie piłkarze z Gdyni. Piłka krążyła w obwodzie pola karnego i w końcu znalazła Adriana Budkę, który zdołał jedynie strzelić prosto w nogi obrońców. O końcówce pierwszej połowy żółto-niebiescy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Najpierw w 32. minucie za kopnięcie w twarz Jacka Magdzińskiego z boiska wyleciał Mateusz Rzuchowski, a 4. minuty później boisko na noszach opuścił Mateusz Szwoch. Tym samym Arka straciła dwóch podstawowych pomocników. Żeby nieszczęścia było mało tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego samobójczego gola strzelił Adrian Budka. Arka po słabej grze i wielkim pechu przegrywała z Puszczą Niepołomice 0:1.

Druga połowa i wyraźnie podrażnieni gdynianie ruszyli do ataku. Długo nie kazali czekać kibicom na wyrównanie. Najpierw Szubert dobrze zabrał się z piłką i odegrał ją do Ślusarskiego, ten znowu odegrał do Szuberta, który ze stoickim spokojem minął bramkarza rywali i wyrównał wynik spotkania. Arka prowadziła przez dokładnie 4. minuty. W 58. minucie wielką niefrasobliwością wykazała się obrona Arki. Żółto-niebiescy nie upilnowali w polu karnym zawodników Puszczy i pozwolili oddać na bramkę Michała Szromnika dwa groźne strzały. Szromnik dwa uderzenia obronił, lecz przy trzecim był już bezradny. Strzelcem bramki Michał Kiełtyka. To było zabójcze 10. minut w wykonaniu Arki Gdynia. W 60. minucie znowu do remisu doprowadził Paweł Wojowski, który pewnym strzałem pokonał wyraźnie zaskoczonego przebiegiem sytuacji Andrzeja Sobieszczyka. Jego zaskoczenie był tym bardziej większe, że 2. minuty później Arka prowadziła już 3:2. Drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Michał Szubert, który zamknął dobre dośrodkowanie Roberta Sulewskiego i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Mimo, że Arka zdołała wyjść na prowadzenie, to nie opuszczał jej pech. Tym razem kontuzji nabawił się strzelec trzeciej bramki dla gdynian Paweł Wojowski, którego na boisku zastąpił Marcin Radzewicz.

Arka ostatecznie zwyciężyła po dramatycznym spotkaniu z Puszczą Niepołomice 3:2 i zachowała jeszcze matematyczne szanse na awans do ekstraklasy.
`

[iframe src=”http://get.x-link.pl/904cb710-87f4-a056-39e8-f27a343c08e0,cb7a82c1-9812-5360-ff28-bfcf712ad34d,embed.html” width=”715″ height=”350″ frameborder=”0″ ]

vid. x-news.pl/Orange Sport
Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Wodowanie jednostki FSRU
Wiadomości

Powstanie drugi pływający terminal w Zatoce Gdańskiej

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 13:29
(Fot. Facebook.com/Володимир Зеленський)
Trójmiasto

Wołodymyr Zełenski nie pojawi się w Gdańsku. Na czele delegacji stanie ukraińska premier

Wołodymyr Zełenski nie weźmie udziału w Konferencji na...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 12:47
Arkadiusz Marchewka przemawiający podczas kongresu Polskie Porty 2030
Trójmiasto

Wiceminister Marchewka: „W piątek ważna umowa kolejowa dla Portu Gdańsk”

W najbliższy piątek podpisana zostanie umowa na budowę...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 12:26

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.