Arka lepsza od Chojniczanki w derby Pomorza

Piłkarze Arki Gdynia nadal w grze o awans do ekstraklasy. Żółtoniebiescy w derby Pomorza wygrali w Chojnicach z Chojniczanką 1-0 a zwycięskiego gola cztery minuty przed końcem strzelił Robert Sulewski, dla którego było to debiutanckie trafienie w pierwszej lidze.
Podopieczni trenera Piotra Rzepki od 11 minuty grali w osłabieniu po tym jak z boiska za uderzenie łokciem rywala został wyrzucony kapitan drużyny Krzysztof Sobieraj. Dwie kolejki przed końcem sezonu Arka traci cztery punkty do drugiego miejsca w tabeli dającego awans do ekstraklasy. Gdynianie muszą wygrać dwa ostatnie mecze z Olimpią Grudziądz i Termalicą Nieciecza oraz liczyć na potknięcie GKS Bełchatów, który dziś wygrał 3-0 z Flotą Świnoujście.