Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Przyjaciele pożegnali Jacka Dziubińskiego. Chcą nazwać jego imieniem stadion miejski w Gdyni

6 sierpnia 2014 16:35
w Sport
A A

Rodzina, przyjaciele, kibice a także ludzie sportu pożegnali dziś Jacka Dziubińskiego, który pierwszego sierpnia zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej w wieku 56 lat. Dziubiński w przeszłości był piłkarzem Arki a później pełnił w gdyńskim klubie role prezesa i trenera. Jeden z jego przyjaciół Piotr Ziemian ma zamiar złożyć do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka wniosek o nadanie stadionowi miejskiemu imienia Jacka Dziubińskiego. – To on uratował Arkę w 1991 roku. Bez niego nie było dziś tego klubu. Poproszę kibiców abyśmy wspólnie wystąpili do prezydenta, aby nazwać stadion imieniem Dziubińskiego. Jacek wychował tysiące młodych ludzi. Nie tylko ich szkolił, ale dawał także jeść, spanie, dbał o ich czystość. Dziś chodzi po Gdyni mnóstwo cudownych ludzi, którzy są jego wychowankami. Dzięki niemu powstała sekcja rugby w Arce. On ściągnął młodych ludzi z ulicy i dał alternatywę, odciągając od robienia głupot, wylicza Ziemian.

Wśród żegnających Jacka Dziubińskiego był były selekcjoner reprezentacji Polski Wojciech Łazarek. – Wspaniały człowiek, mądry trener. Człowiek, który wszystko podporządkował piłce. Futbol traktował jak sztukę. Może dlatego w tej zwariowanej piłce, tym co się dzieje obecnie, był nieco zasmucony, dodał Łazarek.

Były trener między innymi Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek także będzie wspominał Jacka Dziubińskiego wyłącznie pozytywnie. – Znaliśmy się wiele lat. Graliśmy przeciwko sobie jako trenerzy. Odszedł wspaniały człowiek, wychowawca młodzieży. Nie dopuścił do zatonięcia Arki. Przez kilka lat pracował z powodzeniem w reprezentacji Polski juniorów i wyszkolił wielu dobrych piłkarzy. Trzy miesiące temu był u mnie w Sztumie, piliśmy herbatę, rozmawialiśmy o przyszłości. Nie chce się wierzyć, że już go nie ma, stwierdził Kaczmarek.

Arka była jego miłością. Miał wielu przyjaciół nie tylko ze świata sportu, którzy licznie przyszli go pożegnać. Z Warszawy specjalnie na pogrzeb przyjechał współpracownik Dziubińskiego w reprezentacji Polski juniorów i były kadrowicz Dariusz Dziekanowski. – Z Jackiem fantastycznie się współpracowało. Był osobą bardzo inteligentną i pełną energii, która rozumiała młodzież. Można było się wiele od niego nauczyć. Jestem zszokowany, że odszedł. Kiedy kilka miesięcy dostałem wiadomość o jego chorobie, to nie uwierzyłem. Był wybitnym trenerem, ale przede wszystkim przyjacielem. Młodzi trenerzy mogliby się wzorować na nim, bo on w pracę wkładał serce, podsumował Dziekanowski.
mh

Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Flagi Polski, Ukrainy, Unii Europejskiej, Gdańska oraz Konferencji na Rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Rozpoczyna się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku

Głównym tematem rozmów będzie międzynarodowa pomoc gospodarcza i...

u.adahs
25 czerwca 2026 - 08:21
Marta Cienkowska o remoncie w Hevelianum, Gdańsk
Trójmiasto

Minister Marta Cienkowska: „To miejsce musi żyć”. Rządowe pieniądze na remont w Hevelianum

Będzie to miejsce spotkań, edukacji i kultury, łączące...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 22:07
Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

Ponad 200 osób należących do gdańskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego...

Piotr Puchalski
24 czerwca 2026 - 20:29

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.