Atomówki z pierwszą porażką w tym sezonie

Przegraną przywitały się z sopocką publicznością siatkarki PGE Atomu Trefl. Po bardzo zaciętym pojedynku sopocianki przegrały z mistrzem Polski Chemikiem Police 2:3. W tym meczu potwierdziła się stara siatkarska prawda, że jeżeli zespół nie wygrywa meczu w trzech setach, to przegrywa w pięciu. Podopieczne Lorenzo Micellego prowadziły po dwóch pierwszych partiach już 2:0. Potem parkiet Ergo Areny należał już do siatkarek z Polic, które najpierw gładko wygrały trzeciego seta, w czwartym zachowały więcej zimnej krwi pod koniec partii, a w tie-breaku nie pozostawiły złudzeń sopociankom wygrywając 15:11.

Spotkanie w Ergo Arenie obserwowało ponad 2700 widzów. Dla PGE Atomu Trefl jest to pierwsza porażka w tym sezonie.