Lotos Trefl Gdańsk z piątym zwycięstwem z rzędu

Z kompletem punktów wyjechali z Bydgoszczy siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk. Podopieczni Andrea Anastasiego w czterech setach rozprawili się z Transferem. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy pierwszego seta wygrali 25:22. Przełomowym okazała się druga partia, w której gdańszczanie przegrywali już 22:18. Lotos Trefl zdołał wyjść z opresji i po bardzo zaciętej końcówce seta, ostatecznie pokonał Transfer 32:30.

Kolejne partie obfitowały w bardzo wiele walki z jednej jak i drugiej strony. Bydgoszczanie starali się jak najszybciej wyjść na prowadzenie, ale w końcówkach partii więcej zimnej krwi zachowywali gdańszczanie i to oni wygrali trzeciego seta. W czwartym podopieczni Andrea Anastasiego dopełnili tylko formalności i wygrali piąty mecz z rzędu.