Gol Ławy kolejny raz daje 3 punkty Arce

Piłkarze Arki Gdynia wygrali drugi raz z rzędu i trzeci w sezonie na własnym boisku. Żółto-niebiescy w meczu 15 kolejki pokonali Chrobrego Głogów 1:0.

Przed meczem przy Olimpijskiej Chrobry miał 3 pkt przewagi nad Arką, która w poprzedniej kolejce przegrała w Lubinie z Zagłębiem 0:4. Żółto-niebiescy mimo niepowodzenia na Dolnym Śląsku byli chwaleni za swoją postawę i chcieli zrehabilitować się wygrywając kolejne spotkanie na swoim stadionie.

W meczu z Chrobrym bohaterem gospodarzy tak jak przed dwoma tygodniami przeciwko Pogoni Siedlce został Bartosz Ława. Doświadczony pomocnik kolejny raz w meczu z beniaminkiem strzelił ładnego gola w 65 minucie uderzając piłkę sprzed pola karnego. Arka miała także bardzo dogodne okazje w pierwszej połowie. Swoich szans nie wykorzystali Michał Szubert i Grzegorz Lech.

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego mimo zwycięstwa nad Chrobrym, nie zdołali przeskoczyć w tabeli drużyny beniaminka. Głogowianie zajmują 10 a gdynianie 11 miejsce. Obie drużyny zgromadziły po 17 pkt.