Mistrzowie tie-breaka. Lotos Trefl Gdańsk pokonuje na wyjeździe Jastrzębski Węgiel

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk kontynuują zwycięską serię. Po wygranej nad Asseco Resovią, podopieczni Andrea Anastasiego pokonali na wyjeździe Jastrzębski Węgiel 3:2. Prawie cały pierwszy set należał do gości, którzy inicjatywę stracili dopiero w końcowym fragmencie partii. O porażce zadecydowały indywidualne błędy, które skrupulatnie wykorzystywali siatkarze Jastrzębia. Pierwszego seta gospodarze wygrali do 20.

W drugim, Lotos Trefl, z każdym kolejnym punktem zaczął odzyskiwać kontrolę nad meczem. Świetnie spisywał się Mateusz Mika, który wspierany był przez dobry atak Murphyego Troya. Gdańszczanie mimo niepewnej końcówki zdołali wyrównać wynik meczu i wygrali do 22.

Trzeci set należał tylko i wyłącznie do Lotosu Trefl Gdańsk. Przewaga, którą wyrobili sobie podopieczni Andrea Anastasiego na początku partii, wystarczyła do zwycięstwa i prowadzenia w spotkaniu 2:1.

Czwarty set to bezdyskusyjna dominacja gospodarzy, którzy wysokim blokiem powstrzymywali ataki z prawego i lewego skrzydła Lotosu Trefl Gdańsk. Żółto-czarni przegrali tę partię do 19.

O wszystkim rozstrzygał tie-break, którego na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Gdańska, którzy mimo wysokiego prowadzenia na początku piątego seta mieli problem z odradzającą się drużyną Jastrzębia. Ostatecznie zwycięstwo gościom dała zagrywka Stępienia