Siatkarze Lotosu Trefl zakończyli rok zwycięstwem

Efektownym zwycięstwem zakończyli rok siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk. Żółto-czarni pokonali w Ergo Arenie Cerrad Czarnych Radom 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający Marco Falaschi. Lotos Trefl dominował od początku spotkania. Już pierwsze piłki pokazywały, że gdańszczanie są groźni. Po bloku na Dirku Westphalu Lotos prowadził 7:2. Równa i bezbłędna gra wychodziła podopiecznym Andrei Anastasiego praktycznie przez cały set. Trzeci zespół Plus Ligi wygrał go pewnie do 10.

W drugim do pracy wzięli się goście z Radomia, którzy niwelowali każdą przewagę zbudowaną przez Lotos Trefl. Pod koniec seta gdańszczanie prowadzili 22:19, lecz znowu trzy punkty z rzędu zdobyli siatkarze Cerradu i jako pierwsi mogli rozstrzygnąć partię na swoją korzyść za sprawą piłki setowej. Gdańszczanie jednak obronili i wyszli na prowadzenie, a seta asem serwisowym zakończył Sebastian Schwarz.

Trzeci set, to tylko dopełnienie formalności w wykonaniu żółto-czarnych. Po fantastycznej grze i kilku ciekawych akcjach, Lotos Trefl rozbił Cerrad Czarnych Radom do 15.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający Marco Falaschi. Mecz w Ergo Arenie obejrzało równe cztery tysiące kibiców.