Wygrane Energa Czarnych i Trefla

Ciekawe mecze na zakończenie roku obejrzeli w Tauron Basket Lidze pomorscy kibice. W hali Gryfia Energa Czarni Słupsk po zaciętej walce pokonali Polski Cuker Toruń, a w Ergo Arenie Trefl Sopot okazał się lepszy od Polpharmy.
Czarni odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Na rozkładzie mają już wszystkich pięć beniaminków. Ekipa z Torunia postawiła jednak w hali Gryfia bardzo trudne warunki.

W drugiej kwarcie gospodarze zdobyli 14 punktów nie pozwalając rywalom ani razu trafić do kosza z gry. Dzięki temu fragmentowi spotkania osiągnęli dwunastopunktowe prowadzenie. Polski Cukier zdołał jednak odrobić straty a po 30 minutach objął prowadzenie 54:53. Ostatecznie tryumfowali słupszczanie 77:76 (21:17, 21:13, 11:24, 24:22).

Punkty
Energa Czarni Słupsk: Jerel Blassingame 14, Karol Gruszecki 14, Callistus Eziukwu 12, Kyle Shiloh 11, Michał Nowakowski 8, Jarosław Mokros 8, Łukasz Seweryn 4, Bojan Trajkovski 4, Kacper Borowski 2, Tomasz Śnieg 0.

Polski Cukier Toruń: LaMarshall Corbett 22, Sean Denison 14, Krzysztof Sulima 10, Marcin Sroka 8, Marcin Nowakowski 7, Jarosław Zyskowski 5, Adam Lisewski 4, William Franklin 4, Michał Jankowski 2, Zarko Comagic 0, Kacper Radwański 0, Aleksander Perka 0

Emocje były także w Ergo Arenie gdzie w derby Pomorza bardzo ofensywne widowisko stworzyli koszykarze Trefla i Polpharmy. Początek należał do sopocian, którzy dzięki skutecznym akcjom Pawła Leończyka osiągnęli prowadzenie 11:4. W końcówce premierowej kwarty Farmaceuci zdołali objąć prowadzenie, ale po 10 minutach to Trefl był na prowadzeniu 27:26. Pierwsze faza drugiej kwarty to koncertowa gra Polpharmy. Starogardzianie zanotowali run 10:0 i osiągnęli przewagę 37:28. Świetnie dysponowany rzutowo był Anthony Miles. Sopocianie jeszcze przed przerwą zdołali wrócić do gry i do szatni zeszli przy wyniku. 52:48.

Pierwsza płowa zwiastowała wielkie emocje i faktycznie w kolejnych dwóch kwartach byłe niezwykle ciekawie. W trzeciej partii Trefl zdołał ,,odjechać,, na 15 punktowe prowadzenie, ale w ostatniej części meczu skuteczności nie tracił Miles. Amerykanina wspomagał Bartosza Bochno, który w samej końcówce trafił jeden  rzutów wolny, a przy drugim specjalnie spudłował, umożliwiając zbiórkę w ataku Mateuszowi Jarmakowicz. Skrzydłowuy, który debiutował w barwach Polphamry zdobył punkty i tym samym doprowadził do dogrywki w meczu przeciwko swojej byłej drużynie. W dogrywce Polpharma wygrywała już 109:105, ale później osiem punktów z rzędu zdobył sopocianie, którzy zwyciężyli 119:115 po dogrywce (28:27, 24:21, 26:24, 27:33, 14:10)

Punkty
Trefl Sopot: Sarunas Vasiliauskas 28, Eimantas Bendżius 19, Michał Michalak 19, Tautvydas Lydeka 17, Paweł Leończyk 11, Willie Kemp 9, Marcin Dutkiewicz 9, Paweł Dzierżak 4, Artur Włodarczyk 3.

Polpharma Starogard Gd.: Anthony Miles 29, Mateusz Jarmakowicz 19, Tony Meier 19, Jessie Sapp 17, Bartosz Bochno 16, Grzegorz Kukiełka 11, Filip Struski 2, Maciej Strzelecki 2, Piotr Robak 0, Szymon Długosz 0.