Sportowa sobota w Trójmieście. Zwycięstwo siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk i hokeistów Stoczniowca 2014

Sportowa sobota w Trójmieście pod znakiem zwycięstw. Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk po dramatycznym spotkaniu wygrali z Transferem Bydgoszcz 3:2. Hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 pokonali w hali Olivia KTH Krynica 3:1. Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk mimo, że byli faworytem starcia z bydgoszczanami mieli ogromne problemy z pokonaniem czwartego zespołu Plus Ligi. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszą partię do 20. W drugiej lepsi okazali się podopieczni Andrei Anastasiego i po bardzo zaciętej końcówce wygrali do 24. Trzecia partia to znowu koncertowa gra Transferu, który gładko pokonał gdańszczan do 16. W czwartym secie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a dopiero w końcówce gdańszczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tie-break był już pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali go pewnie do 10 i tym samym zapewnili sobie kolejne zwycięstwo z rzędu.

Przed trudnym zadaniem stanęli hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Podopieczni Krzysztofa Lehmana i Janusza Bochińskiego zmierzyli się z goniącym ich w tabeli KTH Krynica. Pierwsza tercja to równa walka z obu stron, lecz bez bramek. W drugiej na prowadzenie wyszli goście za sprawą bramki Damiana Zabawy. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Jakub Serwiński. Trzecia tercja to już bardzo wyraźna przewaga gospodarzy, którzy w 55. minucie wyszli na prowadzenie po bramce nowego defensora Pavlo Tarana. Tuż przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Filip Pesta.

W doskonałych humorach ze Zgorzelca wrócą do Sopotu koszykarze Trefla. Podopieczni Dariusa Maskoliunasa jako pierwsi w tym sezonie pokonali PGE Turów 104:103. W gorszych humorach są na pewno koszykarze Asseco, którzy przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza 72:75.

Porażki na kontach szczypiornistek. Vistal Gdynia przegrał z Energa AZS Koszalin 20:22. Pierwszej przegranej doznały zawodniczki AZS Łączpol AWFiS. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego przegrały w derby pomorza z UKS PCM Kościerzyna 19:27.