PGE Atom Trefl Sopot bez szans w starciu z Włoszkami. „Atomówki” ugrały zaledwie seta

W nie najlepszych humorach do Sopotu wrócą siatkarki PGE Atomu Trefl. „Atomówki”, które do Włoch poleciały rywalizować w 1/4 Pucharu CEV musiały uznać wyższość Prosecco Doc-Imoco Conegliano i przegrały 1:3. Początek meczu to dominacja gospodyń, które systematycznie powiększały przewagę nad sopockim klubem. „Atomówki” starały się odrabiać straty i w okolicach drugiej przerwy technicznej udało im się nawet doprowadzić do remisu. Niestety na tym się skończyło. Włoszki wygrały tego seta do 20.

W drugiej partii sopocianki się odrodziły, mimo, że początek seta nie przebiegał po ich myśli. Prosecco prowadziło 4:1, lecz PGE Atom Trefl wziął się za odrabianie strat i ostatecznie doprowadził do wyniku 22:15. Włoszki próbowały jeszcze dogonić polski zespół, ale ostatecznie skończyło się wygraną PGE Atomu do 21.

Kolejne sety, to już bezapelacyjna dominacja gospodyń, które z każdą piłką nabierały coraz większej pewności siebie. Niesione dopingiem Włoszki, najpierw objęły prowadzenie, wygrywając trzecią partię do 21, a następnie boleśnie skarciły przyjezdne rozbijając je w czwartym secie do 13.

Rewanż odbędzie się 22 stycznia w Ergo Arenie.

Prosecco Doc-Imoco Conegliano: Fiorin (8), Adams (7), Katić, Ozsoy (14), Nikołowa (20), Barazza (9), de Gennaro (L) oraz Barcellini (2), Boscoscuro, Nicoletti

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (11), Leys (6), Bełcik (7), Efimienko (1), Kaczorowska (5), Zaroślińska (26), Durajczyk (L) oraz Kaczmar, Cooper (8), Miros (1), Łukasik