Najpiękniejsze bramki Sebastiana Mili w karierze. Pogromca Niemców i Manchesteru City

Sebastian Mila podpisał z Lechią Gdańsk 3,5 letni kontrakt. Zawodnik słynie z fantastycznie ułożonej lewej nogi, dzięki której niejednokrotnie rozstrzygał o losach spotkania. Tak było w przypadku meczu Groclinu Grodzisk Wielkopolski z Manchesterem City. Groclin po zdobyciu wicemistrzostwa Polski zagwarantował sobie udział w rozgrywkach o Puchar UEFA (dzisiejsza Liga Europejska). W pokonanym polu zostawili m.in. Herthę Berlin, a także Manchester City. W pierwszym spotkaniu z Anglikami padł remis 0:0, a o wszystkim miał zadecydować rewanż. Anglicy zaczęli zgodnie z oczekiwaniami i już w 6. minucie ówczesna wielka gwiazda Nicolas Anelka dał „The Citizens” prowadzenie. Groclin nie zamierzał się jednak poddawać i w 65. minucie szczyt swoich umiejętności zaprezentował właśnie Mila, który precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego.

Mila został także bohaterem narodowym po zwycięstwie nad reprezentacją Niemiec. Jeszcze jako piłkarz Śląska Wrocław, wrócił do kadry narodowej i od razu stał się jej najmocniejszym ogniwem. W końcowym fragmencie spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami Mila dostał idealne podanie od Roberta Lewandowskiego i z zimną krwią pokonał najlepszego bramkarza na świecie Manuela Neuera. Polska wygrała, to spotkanie 2:0. A oto bramka, która zadecydowała o końcowym sukcesie.

A poniżej prezentujemy zestawienie najładniejszych bramek i asyst nowego piłkarza Lechii Gdańsk.