Lechia Gdańsk pokonała Dnipro Dnipropietrowsk

Lechia Gdańsk podczas pierwszego sparingu na zgrupowaniu w Hiszpanii wygrała z ukraińskim Dnipro Dnipropietrowsk 2:1

Biało-zieloni musieli sobie radzić bez swoich liderów. Przeciwko Dnipro nie wystąpił Sebastian Mila, Grzegorz Wojtkowiak, Damian Garbacik, Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk i Przemysław Macierzyński, którzy zmagają się z drobnymi urazami.

Lechia spotkanie zaczęła bardzo ofensywnie. Szczególnie aktywny w środku pola był Bruno Nazario, który pressingiem wymuszał na zawodnikach z Dnipropietrowska błędy.

Jednak to przeciwnicy pierwsi strzelili gola. Błąd biało-zielonej defensywy z zimną krwią wykorzystał Douglas, który w 25. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Wyrównującą bramkę strzelił niezawodny Piotr Grzelczak, który tradycyjnie już pokonał bramkarza strzałem z woleja. W drugiej połowie zwycięską bramkę dla Lechii strzelił Antonio Colak.

To trzecie zwycięstwo gdańszczan w przedsezonowych meczach kontrolnych. Wcześniej podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali m.in. Anży Machaczkała 4:1.