Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Udany początek wiosny w wykonaniu piłkarzy Arki

8 marca 2015 16:17
w Sport
A A

Piłkarze Arki Gdynia od zwycięstwa 4:0 nad GKS Tychy rozpoczęli rundę wiosenną pierwszej ligi. Udane debity zaliczyło kilku nowych zawodników.
Trener Grzegorz Niciński do podstawowego składu wystawił dwóch debiutantów. W obronie zagrał 20-letni Przemysław Stolc, a w pomocy Michał Renusz. Od pierwszej minuty zagrał także wypożyczony z Ruchu Chorzów Michał Rzuchowski, który w poprzednim sezonie występował przy Olimpijskiej.

Pierwsza połowa absolutnie nie zapowiadała, że gospodarze są w stanie strzelić aż 4 gole. Od 31 minuty żółtoniebiescy mieli jednak przewagę liczebną, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Marcusie otrzymał Omić. Po przerwie gdynianie postanowili przycisnąć tyszan czego efektem była akcja z 54 minuty. W polu karnym faulowany był Marcin Warcholak, a ,,jedenastkę,, wykorzystał Marcus strzelając w lewy dolny róg bramki Przyrowskiego. 11 pożniej Brazylijczyk ponownie wystąpił w roli głównej tym razem z linii końcowej podał do Michała Nalepy, który podwyższył na 2:0. W 74 minucie trzeciego gola Arce dała akcja dwóch rezerwowych. Asystował wprowadzony chwilę wcześniej Patrik Lomski, a wykończył Paweł Abbott posyłając piłkę pod poprzeczkę. W 89 minucie Lomski tym razem sam strzelił gola. Fin, który dziś debiutował w żółto-niebieskich barwach dobił uderzenie Marcusa.
 
Pomeczowy komentarz na konferencji prasowej trenera Arki Grzegorza Nicińskiego:
Był to trudny i ważny mecz. Wiadomo, jaka jest inauguracja. Każdy się przygotowuje, dokonuje transferów, by wystartować jak najlepiej, ale jest zawsze niepewność jak to wszystko wyjdzie. Obie drużyny miały do siebie respekt. Nie był to porywający mecz w początkowej fazie. Rzeczywiście czerwona kartka dla rywali pozwoliła nam w jeszcze większym stopniu grę w ataku pozycyjnym. W drugiej połowie stwarzaliśmy sobie sytuacje i potrafiliśmy je wykorzystać. Głośno o tym nie mówiliśmy, ale w ostatnim tygodniu przed meczem mieliśmy sporo problemów zdrowotnych. Lomski miał problem z kolanem, Renusz zbił łokieć, kontuzje mieli też Abbott i Szubert. W drugiej połowie weszli dopiero Paweł i Patrik, obaj z lekkimi jeszcze urazami. W pierwszej połowie nie chcieliśmy przede wszystkim walki w środku boiska. Stąd w drugiej linii wyszedł Łukasiewicz, który wygrywał większość pojedynków główkowych, co nam pomagało. Z przodu zaczął Marcus. Pokazał, że jak na warunki I ligi z jego formą jest bardzo dobre. Przy karnym, czy bramce na 2:0 pokazał to coś, co daje nam lepszą jakość. Na pewno nie popadamy w hurra optymizm, gdyż ten mecz nie był idealny w naszym wykonaniu. Wiemy, że to dopiero początek. Musimy dalej walczyć o swoje, rozwijać się. Czeka nas teraz tydzień fajnej pracy i kolejna weryfikacja za tydzień przeciwko Stomilowi. Młodzież, jeśli na to zasłuży, na pewno otrzyma szansę. Nikt jednak miejsca w „11” nie dostanie za darmo. Muszą ci piłkarze dać sygnał, że na to zasługują. Stolc trenował z nami już od rundy jesiennej. Był cierpliwy, dobrze wyglądał w okresie przygotowawczym i dlatego w tym meczu na niego postawiliśmy. Zagrał poprawnie.

Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Flaga ukraińska
Trójmiasto

Gdańsk przyjmie parlamentarzystów. Posiedzenie przed Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbędzie się...

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 07:32
Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.