Pomorscy koszykarze na minusie. Wygrali tylko Energa Czarni i Asseco

Energa Czarni Słupsk rozgromili King Wilki Morskie Szczecin 82-50. Pierwszy mecz w Gryfii po trzech latach przerwy zagrał w Czarnych Mantas Cesnauskis. Asseco wygrywając w Tarnobrzegu z Jeziorem, zrewanżowało się za ubiegłoroczną porażkę.
Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana. Słupszczanie wygrali ją 16-15, a później stopniowo uciekali rywalom. – Mieliśmy plan na to spotkania i go realizowaliśmy. Oni nie radzili sobie z tą naszą trochę dziwną obroną z przekazywaniem sobie zawodników. Byli bezsilni i dlatego był taki pogrom. Dobrze, że ten mecz już minął, bo przeżywałem go w środku. Wróciłem do tego zespołu i dobrze się czuję. Koledzy mi podawali żebym trafił trójkę, nie wyszło, ale zdobyłem pierwsze punkty i będzie lepiej, mówił po spotkaniu Cesnauskis. Litwin z polskim paszportem grał w Słupsku sześć lat.

Potrzebowaliśmy takiego meczu, by pewnie wygrać. Ostatnie spotkania przegraliśmy, dlatego tak ważne było, żeby u siebie pokazać jak gramy. Macie rację pytając o zbyt wąską rotację zawodników. Mogłem rzeczywiście dać więcej pograć Łukaszowi Sewerynowi czy Tomkowi Śniegowi, gdy prowadziliśmy ponad dwudziestoma punktami, mówił po meczu trener Energa Czarnych Słupsk Donaldas Kairys.

Dla Energa Czarnych Słupsk Kyle Shiloh zdobył 20 punktów i 15 zbiórek. Jerel Blassingame zanotował 14 asyst. Ozdobą spotkania był wsad Kacpra Borowskiego po podaniu Blassingame i dobitka Karola Gruszeckiego. Energa Czarni Słupsk mieli łącznie w tym spotkaniu aż 58 zbiórek z tego 17 w ataku.

Asseco Gdynia ze zwycięstwem. Podopieczni Davida Dedka pokonali w Tarnobrzegu Jezioro 87:78. W gdyńskiej ekipie świetnie spisywał się Ovidius Galdikas, który zdobył 12. punktów i zaliczył 17. zbiórek.

Z porażką, z Zielonej Góry do Sopotu wrócili siatkarze Trefla. Drużyna Mariusza Niedbalskiego przegrali ze Stelmetem 62:70.

Polpharma Starogard Gdański przegrała na własnym parkiecie ze Startem Lublin 84:91.

Koszykarki Basketu Gdynia przegrały w meczu wyjazdowym z Widzewem Łódź 59:66.