Siatkarki PGE Atomu Trefl bliżej półfinału MP. Sopocianki pokonały Budowlanych Łódź

Siatkarki PGE Atomu Trefl wykonały pierwszy krok do półfinału Orlen Ligi. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pokonały na wyjeździe Budowlanych Łódź 3:1(25:17, 22:25, 25:20, 27:25). Sopocianki spotkanie w Łodzi rozpoczęły zgodnie z planem i pierwszą partię wygrały pewnie do 17. Schody zaczęły się w drugim secie, w którym za odrabianie strat wzięły się łodzianki. Mimo, że podopieczne Lorenzo Micellego próbowały doganiać rywalki. Niestety „Atomówki” musiały uznać wyższość rywalek.

W trzeciej partii wszystko wróciło do normy i PGE Atom Trefl zaczął dominować w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu. Sopocianki seta wygrały do 20. Bardzo zacięty przebieg miał decydujący set, w którym do końca rozstrzygało się, czy kibice zgromadzeni w łódzkiej Atlas Arenie obejrzą tie-breaka. Partię, po mrożącej krew w żyłach końcówce, na swoją korzyść rozstrzygnęły jednak „Atomówki” i są tylko o krok od awansu do półfinału krajowych rozgrywek. Rewanż zaplanowany jest na 1 kwietnia w Ergo Arenie.