Strzelnica w Siedlcach. Arka na remis z Pogonią

Piłkarze Arki Gdynia wzięli udział w najbardziej ofensywnym meczu w tym sezonie pierwszej ligi. W odniesieniu zwycięstwa w Siedlcach żółto-niebieskim nie pomógł hattrick autorstwa Marcusa Da Silvy.
Gdynianie rozpoczęli od prowadzenie już w 8 minucie, kiedy wynik spotkania otworzył Marcus. Po 36. minutach goście przegrywali jednak już 1:2 a Pogoni prowadzenie dał były zawodnik Arki Antonio Calderon, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie drużyna Grzegorz Nicińskiego wzięła się za odrabianie strat. Do remisu w 60. minucie doprowadził Marcin Warcholak strzelając debiutanckiego gola w żółto-niebieskich barwach. Dwie minuty później przypomniał o sobie Marcus, który zdobył swoją drugą bramkę, a w 75 minucie skompletował hattricka.

Arka nie zdołała jednak dowieźć prowadzenia 4:2 i straciła dwa gole w 80 i 85 minucie. Remis oznacza, że Pogoni bardzo trudno będzie się utrzymać w tej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon. Arka natomiast zanotowała piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Miszczuk – Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Łukasiewicz, Ława (74 Gałecki) – Lomski (59 Szubert), Nalepa, Wojowski (81 Jagiełło) – Marcus.