Włosi rządzą na finiszu Volvo Gdynia Sailing Days

Reprezentanci Włoch zdobyli komplet złotych i srebrnych medali w mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7, które rozgrywane są w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015. Wśród dziewcząt triumfowała Federica Cattarozzi, natomiast u chłopców najlepszy okazał się Guido Gallinaro. Drugie miejsca zajęli Elisa Navoni i Alessandro Fornasari.
Z czterech Polaków  rywalizujących w „Złotej Flocie” najlepsze miejsce 24 zajął Szymon Kowalski (TKŻ Toruń), który był 24. Na 34. pozycji sklasyfikowany został. Damian Kosmalski.

Z siedemnastu Polek najwyżej na 23. miejscu rywalizację zakończyła  Wiktoria Gołębiowska.
W mistrzostwach rywalizowało 66 dziewcząt z 21 krajów oraz 162 chłopców  z 27 państw.

Ostatnią imprezą trzytygodniowego żeglarskiego święta są zawody w sprintach w klasach olimpijskich.