Ostatni dzień zawodów Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Dwóch zawodników z Polski na podium

W Gdyni zakończyły się pierwsze w historii zawody Ironman w Polsce. Znamy już już wszystkich zwycięzców – Polacy zajęli miejsca na podium w kategorii PRO mężczyzn oraz kobiet.
O godzinie 8:00 w trasę ruszyli zawodnicy PRO. Dystans, który musieli pokonać sportowcy to 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i półmaraton.

Nils Fromhold z Niemiec od początku utrzymywał przewagę nad pozostałymi uczestnikami i tak też było do końca. Zawodnik ukończył zawody z rewelacyjnym czasem 3 godzin i 54 minut. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Anthon Blokhin, a na ostatnim miejscu podium uplasował się Polak Miłosz Sowiński. Najlepsza z kobiet okazała się reprezentantka Niemiec Diana Riesler, zaś drugie miejsce przypadło Polce – Paulinie Kotficy.

W przeciwieństwie do pierwszych dwóch dni zawodów, dzisiaj pogoda nie dała się we znaki uczestnikom tak mocno. Poranek był chłodny, a dopiero popołudniu zaczęło się robić coraz cieplej, co utrudniło zadanie uczestnikom pozostałych kategorii.

W wydarzeniu wzięło udział 2080 osób, a dopingowało ich kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Wśród uczestników wydarzenia znalazło się także wielu celebrytów m.in. Karolina Gorczyca, Maciej Dowbor, Iwona Guzowska, Kuba Wesołowski i Jaś Mela. Zamknięcie trasy Herbalife Ironman 70.3 Gdynia nastąpiło o godzinie 16:40, a godzinę później odbyła się ceremonia wręczania nagród.