Strzelanina w Niepołomicach. Lechia w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Arka odpadła po rzutach karnych

Lechia Gdańsk awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali w Niepołomicach Puszcze 5:1. Gorzej poszło piłkarzom Arki Gdynia, którzy w derby pomorza przegrali z Chojniczanką Chojnice po rzutach karnych. Lechia Gdańsk nie miała problemów z pokonaniem ostatniej drużyny drugiej ligi. Strzelecką kanonadę rozpoczął Piotr Wiśniewski, który wynik meczu otworzył w 20. minucie meczu. W 36. podwyższył na 2:0. Gospodarzom udało się jedynie strzelić bramkę kontaktową w 38. minucie meczu. Tuż przed przerwą na 3:1 dla Lechii podwyższył Maciej Makuszewski. W drugiej połowie Lechia kontrolowała przebieg spotkania. Dwie bramki do dorobku biało-zielonych dołożył Bartłomiej Pawłowski i to Lechia zameldowała się w 1/8 krajowego pucharu, w której zmierzy się z Legią Warszawa. Stołeczna drużyna wygrała w Łęcznej 2-0 z Górnikiem

Gorzej poszło Arce, którą za burtę PP wyrzuciła Chojniczanka. W derbowym starciu na stadionie przy Olimpijskiej Żółto-niebiescy przegrali przed własną publicznością po rzutach karnych z Chojniczanką Chojnice. Gdynianie prowadzili do przerwy 1:0, ale w 80. minucie bramkę wyrównującą strzelił Mikołajczak. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia więc o losach spotkania zadecydowały karne.

,Jedenastki,, lepiej egzekwowali goście. Już przy pierwszej próbie pomylił się Antoni Łukasiewicz, ale Andrzej Rybski także nie potrafił dać prowadzenia swojemu zespołowi. W drugiej i trzeciej serii zgodnie trafiali Przemysław Stolc i Tomasz Mikołajczak, następnie Alan Fialho i Rafał Grzelak. Do piłki podszedł Rafał Siemaszko i trafił w poprzeczkę. Paweł Zawistowski także spudłował. W ostatniej serii przestrzelił Sebastian Szerszeń, a gościom zwycięstwo zapewnił Maciej Rogalski. W 1/8 finału rywalem Chojniczanki będzie inny pierwszoligowiec: GKS Bełchatów, który wyeliminował Bytovię Bytów wygrywając 1-0