Arka Gdynia zdeklasowana w Sosnowcu. Beniaminek pokonał żółto-niebieskich 4:2

Pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym zanotowali piłkarze Arki Gdynia. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem 2:4. Bramki dla gdynian strzelali Michał Nalepa i Rashid Yussuff. W ekipie z Gdyni zawiodła przede wszystkim defensywa. Spotkanie lepiej rozpoczęła Arka, która już w 3. minucie meczu wyszła na prowadzenie. Michał Nalepa przeprowadził indywidualną akcję z Marcusem i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Arkę na prowadzenie.

Na odpowiedź Zagłębia kibice musieli czekać do 25. minuty. Jakub Arak wykorzystał doskonałe podanie jednego z zawodników z Sosnowca i trafił praktycznie do pustej bramki. W 35. minucie beniaminek pierwszej ligi był już na prowadzeniu. Łukasz Matusiak strzałem z okolicy 16. metra pokonał bezradnego Konrada Jałochę. Arka mimo przewagi w pierwszym kwadransie spotkania schodziła do szatni przegrywając.

Na początku drugiej połowy ani jeden, ani drugi zespół nie stworzył groźnych sytuacji. Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 63. minucie meczu za sprawą trafienia Michała Fidziukiewicza. Arka starała się grac ofensywnie, ale po raz kolejny została ukarana. Kolejną bramkę dla drużyny z Sosnowca strzelił Pribuli, a gdynianie zdołali jedynie odpowiedzieć za sprawą bramki Rashida Yussuffa.