Derby Trójmiasta dla Vistalu Gdynia. Dobry początek AZS-u Łączpol

Vistal Gdynia od zwycięstwa rozpoczął zmagania w PGNiG Superlidze Kobiet. Gdynianki w derby Trójmiasta pokonały beniaminka AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:24.

Gdańszczanki bardzo dobrze rozpoczęły niedzielne spotkanie. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego nawiązały bardzo równorzędną walkę z Vistalem, co dało efekt w postaci trzy bramkowego prowadzenia pod koniec pierwszej połowy.

W ekipie gospodyń fantastycznie spisywała się Karolina Siódmiak, która zarówno w defensywie jak i ofensywie budowała i kreowała grą AZS Łączpol. Gdynianki dopiero w drugiej połowie wyłączyły ją z gry i to przyniosło zamierzony efekt. Po stronie gdynianek świetny mecz zagrała Monika Kobylińska, która dla Vistalu rzuciła aż 13 bramek.

To dobry początek sezonu zarówno dla Łączpolu jak i Vistalu. Po gdańszczankach widać, że w zespole tkwi potencjał, a jedyną kwestią do poprawy jest koncentracja w kluczowych momentach. Po stronie Vistalu z początku szwankowała obrona, ale po drobnych korektach ze strony Pawła Tetelewskiego zespół wrócił na właściwe tory i zasłużenie zwyciężył.