Vistal przełamał się w Kościerzynie. AZS Łączpol Gdańsk z drugim zwycięstwem z rzędu

Udanie zakończyły zmagania w 4. kolejce PGNiG Superligi Kobiet Trójmiejskie drużyny. Vistal Gdynia po dwóch porażkach z rzędu przełamał się w meczu z UKS PCM Kościerzyna. Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowały szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Vistal na mecz 4. kolejki PGNiG Superligi kobiet udał się do Kościerzyny, gdzie w derby Pomorza mierzył się z przedostatnim w tabeli UKS PCM. Podopieczne Pawła Tetelewskiego potrzebowały zwycięstwa, gdyż dwa ostatnie spotkania gdynianki przegrały. Vistal na przerwę schodził z czterobramkowym prowadzeniem. Po przerwie zawodniczki z Kościerzyny odrobiły straty do dwóch bramek, ale Vistal odpowiedział błyskawicznie. Gdyński zespół rzucił cztery bramki z rzędu i pewnie pokonał beniaminka Superligi 33:20.

W Jeleniej Górze rywalizowały szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego stoczyły bardzo wyrównany bój z outsiderem tabeli. Do przerwy gdańszczanki prowadziły zaledwie jedną bramką. Po przerwie gdański zespół zdołał nawet zbudować sześciobramkową przewagę, którą gospodynie jednak szybko zniwelowały. Mimo nerwowej końcówki Łączpol do Gdańska wrócił z kompletem punktów po zwycięstwie 31:29.

W innych meczach Start Elbląg pewnie pokonał na wyjeździe Olimpię Beskid Nowy Sącz 32:24.