60 drużyn na otwarciu stadionu przy Meissnera

Jako pierwsi nowe boisko przetestowali uczestnicy turnieju „Do przerwy 0-1”. W zawodach wzięło udział 60 drużyn, w tej liczbie pięć zespołów dziewczęcych. Byli goście między innymi z Lęborka, Pelplina, Gościcina, Cieplewa, Wejherowa i Żukowa.
Młodzi adepci futbolu największą uwagę przykładali do murawy. – Boisko jest fantastyczne. Można robić wślizgi i rzucać się po piłkę. Fajnie się biega po takiej trawie, mówili zawodnicy drużyny FC Blaszki z rocznika 2002. – Boisko jest duże, bramki też i trawa jest inna niż u nas, zdecydowanie lepsza, przyznaje jedna z piłkarek, które przyjechały z Gościcina.

Pod wrażeniem obiektu przy ulicy Meissnera jest także Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, który miał okazję wraz z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem wykonać pierwszy strzał na bramkę nowego stadionu. – Boisko jest wspaniałe. Stadion ma oświetlenie i trybuny. Wszystko sprzyja rozgrywaniu naprawdę doskonałych meczów. Jestem zawsze zadowolony kiedy oddajemy kolejne obiekty sportowe bo to zostaje dla przyszłych pokoleń. To będzie obiekt dostępny dla wszystkich mieszkańców Zaspy i Przymorza, podkreślił mistrz olimpijski w wioślarstwie.

Jednym z pomysłodawców powstania stadiony był gdański samorządowiec Andrzej Kowlaczys, który od ponad dekady organizuje turnieje dzikich drużyn „Do przerwy 0-1”. – Jeszcze jedenaście lat temu, oprócz AWFiS, nie mieliśmy żadnego obiektu ze sztuczną murawą, na którym można było rozgrywać mecze piłkarskie. Cieszę się, że turniej Do przerwy 0-1 mógł zainaugurować działalność takiego stadionu. Dziś się tu wprowadziliśmy i nie wyobrażam sobie, aby nasz grudniowy turniej miał odbyć się gdzieś indziej. Na stadionie mają odbywać się rozgrywki młodzieżowe. To nie jest obiekt typu „Orlik”, a pełnowymiarowe boisko, z którego będzie korzystać głównie młodzież, a także z kluby i zespoły niezrzeszone.

Nowe boisko przy ulicy Meissnera ma długość 110 metrów i szerokość 75 metrów. W jego sąsiedztwie znajduje się zaplecze sportowe z szatniami i pokojami dla gości. Stadion jest oświetlony i ogrodzony wysokim płotem.