Przełamanie w hali 100-lecia. Koszykarze Trefla wygrali pierwszy mecz

Po serii 8 kolejnych porażek Trefl przełamał się wygrywając z AZS-em Koszalin. W hali 100-lecia sopocianie triumfowali po zaciętej końcówce 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13) Przed meczem z AZS-em Trefl pozostawał jedyną  drużyną w Tauron Basket Lidze bez. Włodarze sopockiego klubu postanowili radykalnie wstrząsnąć zespołem. Za jednego z głównych winowajców dotychczasowych niepowodzeń uznano Grega Surmacza. Umowa z doświadczonym koszykarzem została rozwiązania. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia pojawił się jednak w hali 100-lecia dopingując byłych kolegów z trybun.

– Życzę chłopakom wszystkiego dobrego. Mimo, że jestem poza drużyną trzymam za nich kciuki. To nie jest fajne być zwolnionym z pracy, pierwszy raz mi się zdarza, że w trakcie sezonu odchodzę z klubu. Muszę się z tym pogodzić. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni.

Pod nieobecność Surmacza w pierwszej piątce zagrał Grzegorz Kulka, który w kluczowych momentach był jedną z wiodących postaci na parkiecie podczas meczu z AZS-em

– Znów daliśmy z siebie wszystko, ale tym razem wreszcie udało się wygrać. Nie wiem co się działo w końcówce. Musiałbym zobaczyć to na video. Przez te emocje nic nie pamiętam ogromna radość – podsumował spotkanie 19-letni skrzydłowy, który rzucił 13 pkt.

Trefl źle zaczął mecz z akademikami z Koszalina. Już po pierwszej kwarcie tracił do AZS-u 10 pkt. Po przerwie sopocianie wzięli się jednak porządnie za odrabianie start. Kilka razy znacznie zmniejszyli dystans do rywali, ale ci za każdym razem potrafili ponownie odskoczyć. Dopiero na samym finiszu gospodarzom udało się objąć prowadzenie, którego nie oddali do końcowej syreny. Ostatnia kwarta była najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Zorana Martica. Tę część spotkania wygrali 21:13. Najlepszym strzelcem po stronie Trefla z dorobkiem 19 pkt został Tyreek Duren.

Punkty:

Trefl: Duren 19, Kulka 13, Śmigielski 12, Majok 7, Bilinović 6, Stefański 4, Sikora 2, Dutkiewicz 2, Dzierżak, Stefanik.

AZS: James 19, Walton 15, Auda 12, Austin 5, Walker 5, Dąbrowski 3, Wadowski 3, Witliński, Łukasiak, Mielczarek.