Siatkarki nie dają szans Muszynie. „Atomówki” umacniają się na pozycji wiceliderek Orlen Ligi

Przekonywujące zwycięstwo PGE Atomu Trefl Sopot. Podopieczne Lorenzo Micellego wygrały w meczu wyjazdowym z Polskim Cukrem Muszynianką Enea 3:0 (25:23, 25:19, 25:19). MVP sobotniego spotkania została wybrana Britney Cooper. W pierwszej odsłonie sobotniego spotkania obie drużyny stoczyły bardzo wyrównany bój. W praktycznie całej pierwszej partii nieznacznie lepsze były zawodniczki z Muszyny. To one zwycięsko schodziły zarówno na pierwszą jak i drugą przerwę techniczną. Przy prowadzeniu gospodyń 16:15 trzy skuteczne ataki pod rząd wykonała Katarzyna Zaroślińska, ale gospodynie odpowiedziały skutecznym blokiem Mai Savić. Po skutecznych obronach Serbki Muszyna prowadziła 21:19. Trener Micelli postanowił dokonać zmian i trafił w dziesiątkę. Najpierw skutecznym blokiem popisała się Anna Miros, w kolejnej akcji Zaroślińska zdobyła piłkę setową, a partię zakończyła Maret Balkestein.

Druga partia nie była już tak zacięta. Od początku na parkiecie dominowały siatkarki z Sopotu. Wicemistrzynie Polski po drugiej przerwie zanotowały fantastyczną serię 7 punktów z rzędu. Tej przewagi nie oddały już do końca partii i pewnie zwyciężyły 25:19. Trzeci set do złudzenia przypominał drugą partię. Po drugiej przerwie technicznej pięć punktów z rzędu padło łupem Atomówek i trzeci set. podobnie jak drugi, zakończył się zwycięstwem podopiecznych Lorenzo Micellego 25:19.

Kolejne spotkania wicemistrzynie Polski rozegrają już w Ergo Arenie. Najpierw ważny pojedynek w Lidze Mistrzyń przeciwko Calcitowi Lublana, a następnie szlagierowe spotkanie przeciwko liderowi Orlen Ligi – Chemikowi Police.