Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Lechia bez litości dla rywali. Biało-zieloni gromią na początek rundy wiosennej

13 lutego 2016 20:45
w Sport
A A

Od pogromu rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej piłkarze Lechii Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka rozbili na własnym stadionie outsidera piłkarskiej ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0. W pierwszej połowie oba zespoły nie błyszczały. Lechii brakowało dynamizmu i szybkości w przeprowadzanych akcjach. Podbeskidzie miało problem ze stworzeniem jakiejkolwiek składnej akcji pod bramką Marko Maricia. Lechia dominowała na boisku mając na swoim koncie 83 procent posiadania piłki. Najbliższy otwarcia wyniku był w 22. minucie Sławomir Peszko. Reprezentant Polski oddał strzał, który jeszcze odbił się od jednego z defensorów Podbeskidzia, ale na posterunku był Wojciech Kaczmarek.

O końcówce pierwszej połowy podopieczni Roberta Podolińskiego będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Najpierw w 42. minucie boisko musiał opuścić Kato. Japończyk sfaulował Lukasa Haraslina, a że już miał na koncie jedną żółtą kartkę sędzia odesłał pomocnika do szatni. Trzy minuty później piłkarze z Bielska-Białej musieli sobie już radzić w dziewięciu. Tym razem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Sokołowski.

W drugiej części spotkania, Lechia zdominowała przyjezdnych. Festiwal strzelecki rozpoczął w 48. minucie meczu Sebastian Mila, który pewnie egzekwował rzut karny. To pierwsza bramka reprezentanta Polski na stadionie w Gdańsku.

Sześć minut później było już 2:0. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mario Maloca. Nominalny środkowy obrońca znalazł się na jedenastym metrze i niepilnowany pokonał bezradnego Kaczmarka. Cztery minuty później Kuświk podwyższył prowadzenie biało-zielonych. Gdański napastnik dostał piłkę na szesnastym metrze i trafił prosto w okienko bramki Podbeskidzia. Pierwszą bramkę dla Lechii zaliczył także Milos Krasić, który dostał dokładne podanie od Flavio Pajszą i pokonał bezradnego bramkarza z Bielska-Białej. Dzieła zniszczenia dokonał Sławomir Peszko, który w 89. minucie meczu ustalił wynik spotkania.

Sebastian Mila podkreślał po meczu, że Lechia pięć bramek to najniższy wymiar kary dla Podbeskidzia. – Chcieliśmy strzelić jeszcze więcej. Po naszym zachowaniu było widać, że jesteśmy rządni kolejnych trafień. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiej wygranej. W drugiej połowie zagraliśmy bardzo mądrze. Po dwóch czerwonych kartkach dla gości wiedzieliśmy, że będziemy dominować, ale nie wiedzieliśmy, że aż tak bardzo. Mieliśmy dobry pomysł jak rozciągnąć obronę zawodników z Bielska-Białej. Jesteśmy zadowoleni, ale nie popadamy w huraoptymizm. Teraz czeka nas kolejne spotkanie z Koroną Kielce, powiedział kapitan biało-zielonych.

W o wiele gorszych humorach opuszczali stadion w Gdańsku piłkarze Podbeskidzia, którzy odmówili komentarza. Trener Podbeskidzia – Robert Podoliński – powiedział jedynie, że za porażkę odpowiadają sędziowie. – W pierwszej połowie był faulowany Damian Chmiel, ale sędziowie nie zareagowali. My zajmujemy się grą w piłkę. Nie mamy pretensji do otoczenia, ale niektórzy za swoją prace dostają pieniądze i powinni za swoją pracę ponosić odpowiedzialność.

Lechia dzięki sobotniemu zwycięstwu awansowała na 8. miejsce w tabeli. Podbeskidzie Bielsko-Biała z dorobkiem 21 punktów zamyka tabelę piłkarskiej ekstraklasy.

Wojciech Luściński
Tagi: Lechia Gdańskpiłka nożnaPiotr NowakSebastian Mila

REKLAMA

NAJNOWSZE

Zatrzymanie podejrzanego o groźby i znieważenie na tle narodowościowym obywatelki Ukrainy pseudokibica z Trójmiasta. Trzech mężczyzn stoi tyłem do obiektywu; środkowy z nich, ubrany w zieloną koszulkę i ciemne spodenki, ma ręce spięte z tyłu i jest prowadzony przez dwóch pozostałych mężczyzn. Twarze wszystkich osób na zdjęciu zostały mocno rozmyte w celu ochrony tożsamości. Po lewej stronie widoczny jest fragment ceglanej ściany oraz niebieski kosz na śmieci.
Trójmiasto

Trójmiejski pseudokibic zatrzymany za znieważenie kasjerki z Ukrainy. Szef MSWiA: „Zero tolerancji dla agresji” [FILM]

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Komendy Wojewódzkiej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:48
Widok z lotu ptaka na plac budowy drogi. Na piaszczystym terenie widoczna jest żółta ciężarówka wywrotka oraz pracująca obok niej duża koparka gąsienicowa. Ilustracja do rozpoczęcia przygotowań do budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego
Kociewie

Sąd rozstrzygnął spór o obwodnicę Starogardu Gdańskiego. GDDKiA szykuje się do podpisania umowy

Po roku skarg i odwołań kończą się kłopoty...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:29
Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni pracownik Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Raszkiewicz)
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz i pracownik Radia Gdańsk

Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz związany z gdańską...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 22:34

ZOBACZ TAKŻE

Po spadku z Ekstraklasy Arka Gdynia przechodzi rewolucje kadrową (Fot. KFP/Mateusz Słodkowski)
Sport

Rewolucja kadrowa w Arce trwa. Bartłomiej Pawłowski zasila szeregi żółto-niebieskich

2026-06-25
Oskar Kubiak opuści Arkę Gdynia na rzecz Slavii Praga grającej w czeskiej ekstraklasie
Sport

Z polskiej trzeciej ligi do Ligi Mistrzów w rok. Oskar Kubiak opuszcza Arkę Gdynia

2026-06-25
Pobici piłkarze Polonii Chodzież po przegranym finale baraży do 3. ligi
Powiśle

Bójka po meczu w Nowym Stawie. Pobito piłkarzy, bramkarz stracił przytomność

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.