Atomówki przed historyczną szansą. Na przeszkodzie siatkarki z Piacenzy

O 20:30 siatkarki PGE atomu Trefla Sopot rozpoczną historyczny bój z włoską Nordmecanicą Piacenza. Stawką jest awans do najlepszej szóstki Ligi Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu wicemistrzynie Polski pokonały Włoszki przed własną publicznością 3:2. W takim układzie sopocianki muszą we Włoszech zwyciężyć, lub doprowadzić do tie-breaka. W przypadku przegranej w pięciu setach zostanie rozegrany złoty set, który zadecyduje o tym kto awansuje do dalszej fazy rozgrywek tych elitarnych rozgrywek.

Do Piacenzy siatkarki z Sopotu jadą osłabione brakiem m.in Klaudii Kaczorowskiej. Po ostatnim spotkaniu w z Budowlanymi zmagało się także kilka innych zawodniczek, które ostatecznie trafiło do szpitala. – Każda z nas jest na pewno już nieco zmęczona sezonem. Sfera fizyczna nie powinna mieć jednak tak wielkiego znaczenia, bo ważniejsza jest strona mentalna. Myślę, że jeśli to będzie wyglądało dobrze, zmęczenie fizyczne w niczym nam nie przeszkodzi – mówi przed meczem z Włoszkami Brittnee Cooper, środkowa PGE Atomu Trefla Sopot.

Magda Damaske podkreśla, że zespół czeka ciężkie zadanie. – Nordmeccanica to to z pewnością bardzo dobry zespół, który na dodatek będzie się chciał zaprezentować dobrze przed swoimi kibicami. Dla nas jest to kolejne spotkanie, na które bardzo mocno się nastawiamy i z którego chcemy wyjść zwycięsko.

Atomówkom jeszcze nigdy dotąd nie udało się dotrzeć do rundy PlayOff 6. Polska drużyna za każdym razem awansowała z fazy grupowej do najlepszej „dwunastki” Europy, ale w żadnej z trzech prób nie przeszła do kolejnego etapu. Aby dokonać tego tym razem, sopocianki muszą w Piacenzie po prostu wygrać, a przynajmniej ugrać dwa sety. Już to da im pewność, że nawet w wypadku wygranej Nordmeccaniki 3:2, wciąż będą miały możliwość spełnienia siatkarskich marzeń rywalizując w złotym secie, którego rozgrywa się na prawach tie breaka (do 15).

Początek spotkania o 20:30.