PGE Atom Trefl Sopot z porażką na koniec rundy zasadniczej

Porażką zakończyły zmagania w rundzie zasadniczej siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. Podopieczne Lorenzo Micellego przegrały na wyjeździe z PPTS Piła 1:3 (20:25, 25:20, 20:25, 19:25).
Dal wicemistrzyń Polski niedzielny pojedynek z pilankami nie decydował o niczym. Sopocianki już wcześniej zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli i udział w półfinale rozgrywek z Impelem Wrocław. Bardziej zdesperowane były siatkarki z Piły, które w starciu z PGE Atomem Trefl musiały zdobyć przynajmniej jeden punkt, czyli musiały wygrać przynajmniej dwa sety. Lorenzo Micelli postanowił dać odpocząć swoim podstawowym siatkarkom. Do Piły nie pojechało pięć zawodniczek w tym m.in. Katarzyna Zaroślińska, Britney Cooper i Maret Balkestein.

W pierwszej partii dominowały gospodynie. To one schodziły na pierwszą przerwę techniczną z prowadzenie 8:6. W połowie pierwszej partii siatkarki z Piły prowadziły już różnicą sześciu punktów, ale do odrabiania strat zabrały się siatkarki z Sopotu. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną wicemistrzynie Polski doprowadziły do remisu 15:15. To jednak gospodynie zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały 25:20.

Drugiego seta znowu lepiej rozpoczęły pilanki. O czas musiał poprosić Lorenzo Micelli i dopiero w drugiej części seta, Atomówki zaczęły grać na swoim optymalnym poziomie. Dzięki dobrej grze m.in. Magdaleny Damaske PGE Atom Trefl odpowiedział zwycięstwem w drugim secie 25:20.

W trzeciej partii dominowały siatkarki z Piły i wygrały 25:20. W czwartej dokończyły dzieła triumfując 25:19 i zapewniając sobie 7. miejsce w tabeli Orlen Ligi.