Porażka siatkarek PGE Atomu Trefl w pierwszym meczu finałowym

Od porażki rozpoczęły finałową rywalizację w Orlen Lidze siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot. Wicemistrzynie Polski uległy w pierwszym spotkaniu o złoto Chemikowi Police 1:3 (21:25, 13:25, 28:26, 9:25). To nie był dobry mecz w wykonaniu siatkarek z Sopotu. W pierwszym secie walka toczyła się do praktycznie samego końca. W niej lepsze okazały się gospodynie wygrywając 25:21.

Druga partia to całkowita dominacja policzanek. Siatkarki z Sopotu mogły tylko obserwować fantastyczną grę Chemika, który wręcz zdemolował Atomówki. Na drugiej przerwie technicznej obrończynie mistrzowskiego tytułu prowadziły 16:7. Set zakończył się pogromem 25:13.

Jedynie w trzeciej partii, sopocianki zdołały zagrać na optymalnym poziomie. Pomimo, że Chemik prowadził przez praktycznie całą partię, podopieczne Lorenzo Micellego nie dawały za wygraną. Pod koniec zdołały obronić cztery piłki meczowe i wygrać partię na przewagi 28:26.

Jednak wygrana partia kosztowała Atomówki zbyt wiele sił. Ostatni set to wręcz kompromitacja sopocianek. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:4, a partię wygrały 25:9.

W środę drugi finałowy pojedynek. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.