Arka w ekstraklasie!! Przegrywali, ale podnieśli się w najlepszym momencie

Arka Gdynia dzięki remisowi 1:1 w meczu z Drutex Bytovią Bytów awansowała do ekstraklasy! Gdynianie niespodziewanie przegrywali do 88. minuty. Wtedy bramkę na 1:1 strzelił Mateusz Szwoch. Cała Gdynia wybuchła z radości, gdyż w przyszłym sezonie żółto-niebiescy będą grali w najwyższej klasie rozgrywkowej. NIESPODZIEWANY GOL DLA BYTOVII

Arka przez całe spotkanie przeważała, ale przewagi nie potrafiła udokumentować bramką. Po przerwie Bytovia niespodziewanie wyszła na prowadzenie. W 55. minucie Wacławczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie Monterde i pokonał bezradnego Konrada Jałochę.

GDYNIANIE ZDOŁALI SIĘ PODNIEŚĆ

Gdy wydawało się, że Gdynia musi odłożyć świętowanie na kolejne spotkanie, w 87. minucie Marcus dograł piłkę z prawego skrzydła w polu karnym był już Mateusz Szwoch, który głową skierował piłkę do bramki. Gol młodego pomocnika dał Arce upragniony awans do ekstraklasy!