Cichocka mistrzynią Europy! Biegaczka z Sopotu nie dała szans rywalkom

Angelika Cichocka złotą medalistką mistrzostw Europy w Amsterdamie. Zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w finale biegu na 1500 metrów świetnie finiszowała i z czasem 4:33:00 została mistrzynią Europy. Oprócz Cichockiej w finale wystąpiła także inna z Polek – Sophia Ennaoui. Cichocka spokojnie rozpoczęła niedzielny finał. Trzymała się głównie z tyłu stawki, a cała grupa nie forsowała tempa na pierwszych 800 metrach. Cichocka na 300 metrów przed metą rozpoczęła przedzieranie się na czoło stawki. Na ostatniej prostej do pokonania pozostała jej jedynie prowadząca Sifan Hassan. Polka nie miała problemów z wyprzedzeniem Holenderki i pewnie zwyciężyła w finale biegu na 1500 metrów. Druga z Polek uplasowała się na 7. miejscu. Srebro padło łupem Sifan Hassan, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Ciara Mageean.

Złoto Cichockiej to nie jedyny krążek, który zdobyli polscy lekkoatleci podczas ostatniego dnia mistrzostw Europy. Pozytywną niespodziankę sprawiła Joanna Linkiewicz, która zdobyła srebro w biegu na 400 metrów przez płotki.

Polacy na mistrzostwach Europy potwierdzili wysoką formę przed igrzyskami olimpijskimi. Z Amsterdamu ze złotem wyjechali Anita Włodarczyk w rzucie młotem, Robert Sobera w skoku o tyczce, Piotr Małachowski w rzucie dyskiem i wspomniana Angelika Cichocka w biegu na 1500 metrów. Oprócz Joanny Linkiewicz, srebrem będzie mógł pochwalić się także Karol Hoffmann, który zajął drugie miejsce w skoku w dal.

AKTUALIZACJA 18:52

Kolejne medale dla Polski!! Złoto padło łupem Pawła Fajdka w rzucie młotem, a brąz w tej samej dyscyplinie dorzucił Wojciech Nowicki. Fajdek nie miał problemów ze zwycięstwem. Rzucił młotem na odległość 80,46 metra.

AKTUALIZACJA 19:01

Kolejne złoto! Adam Kszczot został mistrzem Europy w biegu na 800 metrów. Tuż za nim kolejny z Polaków. Srebro wędruje do Marcina Lewandowskiego!

AKTUALIZACJA 19:06

Amsterdam opanowany przez Polaków. Tym razem srebro w pchnięciu kulą zdobył Michal Haratyk! Konrad Bukowiecki uplsasował się tuż za podium.

AKTUALIZACJA 19:10

Srebrny medal polskiej sztafety 4×400 metrów. Okazlismy sie gorsi jedynie od Belgów. Polacy biegli w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Rafał Omelko.