Worek medali polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Europy w Amsterdamie

Znakomicie na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Amsterdamie zaprezentowali się reprezentanci Polski. Biało-Czerwoni w Holandii wywalczyli aż 12 krążków i wygrali klasyfikację medalową. Ostatniego dnia rywalizacji zdobyli 7 medali.
Mistrzami Europy w niedzielę zostali Angelika Cichocka z SKLA Sopot w biegu na 1500 metrów, Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz Adam Kszczot w biegu na 800 metrów. Srebro zdobyli Joanna Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów oraz męska sztafeta 4×400 metrów w składzie Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko. Brąz w rzucie młotem wywalczył Wojciech Nowicki.

KROK OD PODIUM

Tuż za podium była Anna Jagaciak-Michalska w trójskoku. Polka uzyskała wynik 14,40 m i przegrała o siedem centymetrów z reprezentantką Grecji Paraskevi Papahristou (14,47 m). Złoty medal zdobyła Portugalka Patricia Mamona (14,58 m), a srebro Hanna Minenko z Izraela (14,51 m).

Sztafeta kobiet 4×400 metrów w składzie Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty zajęła czwarte miejsce (3.27,60). Polkom zabrakło do medalu 0,11 s. Wygrały Brytyjki (3.25,05), przed Francuzkami (3.25,96) i Włoszkami (3.27,49).

POLACY WCIĄŻ WYSOKO

Szóste miejsce zajęła polska sztafeta męska 4×100 metrów w składzie Grzegorz Zimniewicz, Przemysław Słowikowski, Adam Pawłowski i Karol Zalewski (38,69 s). Zwycięstwo odnieśli Brytyjczycy (38,17 s), którzy wyprzedzili Francuzów (38,38 s) i Niemców (38,47 s).

Sztafeta kobiet 4×100 metrów w składzie Agata Forkasiewicz, Marika Popowicz-Drapała, Anna Kiełbasińska, Ewa Swoboda zajęła siódme miejsce w finale. Polki uzyskały czas 43,24 s. Wygrały Holenderki (42,04 s), przed Brytyjkami (42,45 s) i Niemkami (42,48 s).

Na 15. miejscu rywalizację w biegu na 3000 metrów z przeszkodami ukończyła Matylda Kowal. Złoto zdobyła Niemka Gesa-Felicitas Krause.

Polacy zdobyli w Amsterdamie 12 medali – sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy.